Yükleniyor...

Bitcoin ile Finanse Edilen Bir Okulun Daha İnşaatı Tamamlandı

Dünyanın en büyük eşler arası (P2P) Bitcoin pazaryerlerinden biri olan Paxful, Ruanda'da yeni bir okulun tamamlandığını duyurdu.

Bitcoin Okul İnşaatı

Dünyanın en büyük eşler arası (P2P) Bitcoin pazaryerlerinden biri olan Paxful, Ruanda’da yeni bir okulun tamamlandığını duyurdu. Okul, #BuiltwithBitcoin kampanyasının bir parçası olarak tamamen Bitcoin ile finanse edildi. Paxful okulu, proje kapsamında inşaa edilen ikinci okul da tamamlanmış oldu. Ekip, tamamı Afrika kıtasında toplamda 100 okul inşa etmeyi planlıyor.

Spekülatif Bir Araçtan Daha Fazlası

Yeni okul 100 bin dolarlık bir projeydi ve yerel bir insani yardım kuruluşu olan Zam Zam Water’ın yardımı ile inşa edildi. Okulun inşaatının parası Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve Dash bağışlarıyla toplandı. Paxful okulu, bölgedeki ilk ilkokul ve 6 tam zamanlı öğretmen, bir kafeterya, banyo, güneş panelleri, 6 derslik ve 35 bin litrelik su kuyusuna sahip. Paxful CEO’su ve eş kurucusu Ray Youseff, Cointelegraph’a konuştu. Youseff, okullar inşa etmenin yanı sıra burs sağladıklarını da söyledi ve kripto para sektörünün insani projelere daha fazla katkıda bulunmaya teşvik ettiklerini söyledi. Youseff, #BuiltWithBitcoin girişiminin Bitcoin’in spekülatif bir araçtan daha fazlası olduğunu göstermenin bir kanıtı olduğuna inanıyor.

Paxful, topluma geri dönen bir kripto para şirketi için oldukça iyi bir örnek. Paxful, ayı piyasasına rağmen hayırsever çabalarını finanse etmek adına harika bir yılı geride bıraktı. Şirket tarafından paylaşılan verilere göre, Paxful kullanıcıları 2017 yılında 320 milyon dolardan fazla, geçen yıl ise 739 milyon doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. Kullanıcı sayısı, söz konusu dönemde 759.000’den 906.000’e yükselerek en az yüzde 20 arttı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x