Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'in (BTC) Harcadığı Enerji, Türkiye'nin Elektrik Kullanımının %40'ını Aştı

Bitcoin’in (BTC) Harcadığı Enerji, Türkiye’nin Elektrik Kullanımının %40’ını Aştı

ABONE OL:google-news

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), fiyatının yanı sıra tükettiği enerji miktarıyla da sürekli gündemde. Özellike de Bitcoin karşıtı olan kesim, bu argümanı sıklıkla kullanarak kripto para biriminin dünyaya zarar verdiğini dile getiriyor. Hatta Bitcoin savunucularından Dan Held’in bu konuda Bitcoin’i koruyan bir içeriği de bulunuyor.

BBC’nin haberine göre Bitcoin üretimi için kullanılan bilgisayarların bir yılda harcadığı enerji, Türkiye’nin yıllık elektrik tüketiminin yüzde 40’ını geçmiş durumda. Bilindiği üzere BTC üretimi bilgisayarlar ve işlemciler tarafından karmaşık hesaplamalar ile gerçekleştiriliyor. Bu bilgisayarlar da ciddi oranlarda enerji harcıyor.

116892627 bc66cd8de5 cf2e 4fb0 ba22 e6dfb9f2951c nc

Hali hazırda geçtiğimiz günlerde sağlanan bir veriye göre de Bitcoin için harcanan enerji, Arjantin’in tükettiği elektriği geçmiş durumda. Araştırmalara göre Bitcoin bir ülke olsaydı, dünyada en çok elektrik tüketen 30. ülke konumunda bulunacaktı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar