Yükleniyor...

Amerika’nın En Köklü Bankası BNY Mellon Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Hizmeti Sunacak

Bir Wall Street Journal haberine göre, Amerika'nın en eski bankası olan BNY Mellon, müşterilerine  Bitcoin (BTC) desteği ekleyecek.

amerikanin en koklu bankasi bitcoin btc ve kripto para hizmetleri sunacak

Bir Wall Street Journal haberine göre, Amerika’nın en eski bankası olan BNY Mellon, müşterilerine  Bitcoin (BTC) desteği ekleyecek. Banka müşterilerine Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini saklama ve transfer etme hizmeti sunacak.

BNY Mellon’un varlık hizmetleri ve dijital işletmelerinin CEO’su Roman Regelman hizmet ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor.”

Rapora göre BNY Mellon, kripto para birimlerinin geleneksel para birimleri ve hisse senetleri için kullandığı aynı sistemlerden akmasını sağlamayı planlıyor. Bunu yapmak için bir prototip oluşturan banka,  bunu kullanmak isteyip istemediklerini görmek üzere müşterilerle etkileşime geçiyor.

Regelman, bankanın kripto para birimlerini geleneksel varlıklarla aynı şekilde ele almayı planladığını söyledi. Bu, kripto para birimlerinin sistemin dışında var olmak yerine mevcut finansal sistemle birlikte çalışabileceği anlamına geliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa süre önce niş bir varlıktan, kurumsal olarak yönetilen ana akım bir varlığa geçiş yaptı. Grayscale Investments, kurumsal yatırımcılara tröstleri aracılığıyla Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapmanın düzenlemelere tabii bir yolunu sundu ve sunmaya da devam ediyor.

Bununla birlikte şirketler, rezervlerine Bitcoin eklemeye başladı. Önde gelen iş zekası şirketi MicroStrategy, bir akım başlattı ve şu anda yaklaşık 3 milyar dolarlık Bitcoin’e (BTC) sahip. Bu haftanın başlarında ise, Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketinin 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı ortaya çıktı. Her iki satın alma da Bitcoin’in bankalar için görmezden gelemeyecek kadar büyük olduğunu ve bunun yerine benimsemeye başlamalarını açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner