Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Amerika'nın En Köklü Bankası BNY Mellon Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Hizmeti Sunacak

Amerika’nın En Köklü Bankası BNY Mellon Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Hizmeti Sunacak

ABONE OL:google-news

Bir Wall Street Journal haberine göre, Amerika’nın en eski bankası olan BNY Mellon, müşterilerine  Bitcoin (BTC) desteği ekleyecek. Banka müşterilerine Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini saklama ve transfer etme hizmeti sunacak.

BNY Mellon’un varlık hizmetleri ve dijital işletmelerinin CEO’su Roman Regelman hizmet ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor.”

Rapora göre BNY Mellon, kripto para birimlerinin geleneksel para birimleri ve hisse senetleri için kullandığı aynı sistemlerden akmasını sağlamayı planlıyor. Bunu yapmak için bir prototip oluşturan banka,  bunu kullanmak isteyip istemediklerini görmek üzere müşterilerle etkileşime geçiyor.

Regelman, bankanın kripto para birimlerini geleneksel varlıklarla aynı şekilde ele almayı planladığını söyledi. Bu, kripto para birimlerinin sistemin dışında var olmak yerine mevcut finansal sistemle birlikte çalışabileceği anlamına geliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa süre önce niş bir varlıktan, kurumsal olarak yönetilen ana akım bir varlığa geçiş yaptı. Grayscale Investments, kurumsal yatırımcılara tröstleri aracılığıyla Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapmanın düzenlemelere tabii bir yolunu sundu ve sunmaya da devam ediyor.

Bununla birlikte şirketler, rezervlerine Bitcoin eklemeye başladı. Önde gelen iş zekası şirketi MicroStrategy, bir akım başlattı ve şu anda yaklaşık 3 milyar dolarlık Bitcoin’e (BTC) sahip. Bu haftanın başlarında ise, Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketinin 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı ortaya çıktı. Her iki satın alma da Bitcoin’in bankalar için görmezden gelemeyecek kadar büyük olduğunu ve bunun yerine benimsemeye başlamalarını açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDecrypt
Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar