Yükleniyor...

Bitcoin, İngiltere’de Manşet Oldu: Azalan Arz Büyük Bir Ralliyi Tetikleyebilir

Dünyada İngilizce yayınlanan gazeteler içinde en geniş okuyucu sirkülasyonuna sahip ve İngiltere'nin en büyük gazete olan The Sun, Bitcoin'i manşetten verdi.

Bitcoin İngiltere

Dünyada İngilizce yayınlanan gazeteler içinde en geniş okuyucu sirkülasyonuna sahip ve İngiltere’nin en büyük gazete olan The Sun, Bitcoin’i manşetten verdi.

The Sun Bitcoin

Bitcoin’in yüzde 85’inin çıkarılmış olmasıyla ilgili olarak gazetenin yayınladığı makalede Bitcoin’in sınırlı arzından söz ediliyor. Gazete, Twitter’daki Rhythm adlı kripto para kullanıcısının kıtlığın başlamak üzere olduğuyla ilgili tweet’ini de makalesinde alıntılayarak azalan arzın büyük bir ralliyi tetikleyebileceğinden söz ediliyor.

Makalede Bitcoin’in stok akış oranıyla ilgili olarak bir analize de yer veriliyor. “Önceki analizler, çıkarılan Bitcoin sayısı arttıkça sınırlılık da artacağı için Bitcoin’in değerinin de artacağına işaret ediyorlardı.” denilerek şu ifadelere yer veriliyor:

“Güvenilir kripto para analisti PlanB, yakın zamanda Bitcoin’in 2020’nin Mart ayına kadar 80 bin pound’a ulaşabileceğini hesapladı. Bu da Bitcoin’in şimdiki değerinin yaklaşık 10 katı demek. Öte yandan, bazıları ise bu konuda daha az iyimser. Onlar Bitcoin’in son günlerdeki yükselişini Facebook’un kendi kripto para projesini duyurmasına bağlıyorlar ve bu etkinin zamanla azalacağına inanıyorlar.”

Stok akış oranı ağırlıklı olarak altın fiyatını tahmin etmek üzere kullanılıyor. Stok akış oranı Bitcoin’e uygulandığında ise azalan arzın fiyatı 10 yıldan daha az bir sürede 1 milyon dolara çıkarabileceğini ortaya koyuyor.

2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanma etkinliğiyle Bitcoin arzı büyük yarı yarıya azalacak. Yarılanmayla Bitcoin blok ödülü miktarı 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner