Yükleniyor...

Bitcoin Kıtlığı Geliyor! Almak İçin BTC Bulamayabilirsiniz

Üst düzey analist PlanB, Bitcoin yatırımcılarını uyardı ve gerçekte olan BTC sayısının bilinenden çok daha az olduğunu söyleyerek gelecekte alınacak Bitcoin bulmakta zorlanabileceğini söyledi.

Bitcoin Kıtlığı Geliyor Almak İçin BTC Bulamayabilirsiniz

Üst düzey analist PlanB, Bitcoin yatırımcılarını uyardı ve gerçekte olan BTC sayısının bilinenden çok daha az olduğunu söyleyerek gelecekte alınacak Bitcoin bulmakta zorlanabileceğini söyledi. Analist, özellikle yarılanma sonrası kıtlığın daha çok artacağını, ancak talebin azalmayacağını belirtti.

Giderek daha fazla insanın odaklandığı Bitcoin (BTC) üçüncü yarılanma etkinliğine çok az zaman kaldı. Birçok insan yirmi günden daha az bir süre kalan yarılanmanın Bitcoin fiyatını havaya uçurmasını bekliyor.

Bununla birlikte, tanınmış bir analist ve stok-akış modelinin mucidi olan PlanB, yatırımcılara yarılanmanın olumsuz bir etki oluşturacağı konusunda uyarıda bulunuyor. Analist, BTC talebinin her zaman yüksek kalacağına ancak yeni basılacak BTC miktarının yarı yarıya azalacağını söylüyor. İlave olarak analist, satın alınabilecek BTC’nin zaten az olduğu için bu durumun kıtlığa sebep olacağını düşünüyor.

1.800 BTC’den 900 BTC’ye

Son tweet’inde PlanB, yatırımcılar için mevcut gerçek BTC miktarının herkesin sandığından çok daha az olduğunu belirtti. Dolaşımdaki 18 milyon BTC’nin büyük bir kısmı (yapılan anket sonuçlarına göre) zaten satın alındı ​​ve uzun süreli holding için kilitlendi. Bitcoin’in varlığının ilk günlerinden bu yana çok sayıda BTC satın alındı.

PlanB, takipçilerine yarılanmadan sonra madencilerin 1.800 BTC değil, sadece 900 BTC üreteceğini ve talebin şu anki kadar yüksek kalacağını hatırlatıyor.

‘Bitcoin (BTC) Gerçekten Sahip Olduğumuz İlk Kıt Varlıktır’

Bitcoin maksimalist ve girişimci Jimmy Song, Bitcoin’i dünyayı değiştirmenin ve insan özgürlüğünü korumanın bir aracı olarak övüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Tüm fiziksel varlıklara el koyulabilir. Tüm merkezi dijital mallar kararname ile uzaklaştırılabilir. Bitcoin benzersizdir, çünkü kimse izniniz olmadan onu alamaz. Bitcoin belki de dünyada gerçekten sahip olduğumuzu söyleyebileceğimiz ilk kıt şeydir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner