Yükleniyor...

Bitcoin Konsolide Oldukça, Altcoin’ler Kan Ağlıyor

Bitcoin, 13.

ss btc v altcoins 1

Bitcoin, 13.800 dolarlık direnci aşabilecek herhangi bir yukarı yönlü ivme kazanmak için mücadele etmeye devam ederken, altcoinler için son birkaç gün zor geçti. BTC’de görülen ivme eksikliğine rağmen, lider kripto para birimi teknik açıdan inanılmaz derecede güçlü olmaya devam ediyor ve bugün altcoin’ler analistlere göre gerçekten de kan ağladı.

DeFi’ın popüler projelerinden Yearn.finance’in YFI yönetişim token’ı bir gecede 10.000 doların altına düştü ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 45.000 dolardan büyük bir düşüşe işaret etti. Son 24 saat içinde %10+ oranında zarar gören sayısız diğer altcoin’ler var ve bu durum piyasada sakin bir günde gerçekleşiyor.

Analistlere Göre Altcoin’lere Giriş Fırsatı Olabilir

Bu hareket için gerçek bir itici güç olmadığından, bir analist şimdi önümüzdeki birkaç günün bazı güç durumdaki altcoin’lere ideal bir giriş fırsatı sağlayabileceğine dikkat çekiyor. Bu, kısa süre içinde aşırı satım bölgesine girmelerini beklediğini gösteriyor, bu da güçlü üst tarafın hemen köşede olduğu anlamına gelebilir.

Bitcoin, şu anki 13.491 dolarlık fiyatıyla %1’in biraz üzerinde işlem görüyor. Bu, son birkaç gündür işlem gördüğü fiyat civarındadır. Bu haftanın başlarında, bir reddedilme ile karşılaşmadan önce BTC 13.800 dolara kadar yükselmeyi başardı ve bu seviyede bulunan direncin önemini vurguladı.

Bitcoin, en son reddedilmesinin ardından nispeten yüksek fiyatlarla konsolide olmasına rağmen, Ethereum ve diğer birçok altcoin hala büyük bir satış baskısı girişine tanık oldu.
ETH bugün erken saatlerde 380 doların altına inerken, YFI 10.000 doların altına düştü. SNX gibi DeFi ile ilgili diğer birçok altcoin, %15 veya daha fazla düşüşle işlem görüyor ve bu hareketin neden gerçekleştiği belirsizliğini koruyor.

Son altcoin satışlarının yoğunluğu hakkında konuşurken, anonim bir analist bunun panik satış tarafından yönlendirildiğini açıkladı. Bu nedenle, önümüzdeki haftanın Bitcoin’in daha küçük muadilleri için bazı makul satın alma fırsatları sağlayabileceğini belirtti.

Ethereum, son zamanlarda altcoin piyasasına büyük ölçüde rehberlik ediyor, bu da ETH için önemli bie şey, devam eden altcoin kan banyosuna bir son vermeye yardımcı olabileceği anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner