Yükleniyor...

Bitcoin Madencileri BTC’leri Satmıyor! Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin (BTC) madencilerinden herhangi bir satış baskısının olmaması kripto para piyasası için bir yükseliş işareti olabilir.

btc miner

Bitcoin (BTC) madencilerinden herhangi bir satış baskısının olmaması kripto para piyasası için bir yükseliş işareti olabilir.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’nun bir tweet’ine göre, kripto para madencileri Çin’deki madencilik baskısından sonra bile boğa tarafında yer alıyor.

Elde edilen zincir içi verilere göre, bir dizi madenci, cüzdanlarından gelen satış baskısının olmamasına ek olarak ABD’nin ağ hashrate anlamında Çin’i geçmesiyle beraber giderek iyileşiyor. Daha önce madencilerin Çin’den ayrılmasıyla, ABD’nin Bitcoin madencilerinin yeni adresi olduğunu duyurmuştuk. Hatta bu sabah yayınladığımız bir haberde yer alan verilere göre ABD, elde edilen verilere göre %35’lik bir oranla hashrate bakımından şu anda lider konumda.

İyileştirilmiş hashrate sayesinde madencilerin cüzdanları, çeşitli kripto para birimlerinin girişlerini görmeye devam ediyor. Cüzdanlara önemli bir giriş var ve mevcut piyasa koşullarında çıkış yok gibi görünüyor.

Madenciler Neden Elde Tutuyor?

Madencilerin satış baskısının olmamasının ana nedeni, genel piyasa hissiyatında ve en son Bitcoin hareketlerinde yatıyor olabilir. Madencilerin pozisyon endeksindeki ani artışlar, güçlü ve değişken Bitcoin hareketleriyle korelasyon gösteriyor. Madencilerden gelen en son satış, Bitcoin’in yeni boğa koşusunda ilk ani yükselişi oluşturduğu Ocak 2021’de gözlendi. Satış gerçekleştikten sonra, BTC %25 oranında geri çekildi.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin madencileri artık boğa tarafında. Çin’in Kripto yasağına rağmen, Çin’deki madenciler de dahil olmak üzere madenciler cüzdanlarında BTC tutuyor. Bu yılın başlarına kıyasla önemli bir madenci çıkışı yok ve ABD madencileriyle hash oranı toparlanıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner