Yükleniyor...

Bitcoin madencileri zor günler geçiriyor!

Bitcoin ağının hash oranı 414 EH/s'yi aştı, madenciler kârlılığın düştüğü bu ortamda ayakta kalmakta zorlanıyor.

Bitcoin Madencisi 360 Mining 2.25 Milyon Dolar Topladi

Bitcoin ağının hash oranı 414 EH/s’yi aştı, madenciler kârlılığın düştüğü bu ortamda ayakta kalmakta zorlanıyor.

Bitcoin madenciliği geliri veya “hash fiyatı” (günde TH/s başına kazanılan doların ölçüsü) FTX’in Kasım 2022’deki çöküşünden bu yana görülmemiş seviyelere düşerken, hash oranı zirvelere ulaştı. Geçtiğimiz hafta Bitcoin ağı hash oranı, saniyede 414 exahash’i (EH/s) aştı ve bu ölçüm için yeni bir zirveye işaret etti.

Piyasa analistinden yorum geldi

Blockchaincom’a göre, ağ hash oranının 2023’ün başına göre yüzde 54 ve son 12 ayda yüzde 80 arttığı görüldü. HashPriceIndex’e göre gelir, saniyede terahash başına yalnızca 0,060 dolar. Bu durum, Bitcoin Ordinals furyası zamanlarındaki gelirin yarısı kadar ediyor.

Piyasa analisti Dylan LeClair, düşen gelir ve hash oranı zirvesi hakkında yorum yaparak, daha verimli yeni platformların üretilmeye devam edeceğini belirtti:

“Fiyatların bu kadar yüksekte kalmasının neredeyse zamanı geldi. Bu da madenciliğin bu kadar yüksek bir seviyede kârlı kalması için fiyatların yukarı doğru ayarlanması gerektiği anlamına geliyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner