Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Konseyi Olumsuz Medya Anlatıları ile Mücadele Edecek

ABD genelinde madencilikle uğraşan madenciler ve şirketlerden oluşan bir koalisyon olan Bitcoin Madencilik Konseyi Twitter Spaces aracılığıyla ilk toplantısını gerçekleştirerek misyonunu dinleyicilere sundu.

bitcoin madencilik konseyi olumsuz medya anlatilari ile mucadele edecek

ABD genelinde madencilikle uğraşan madenciler ve şirketlerden oluşan bir koalisyon olan Bitcoin Madencilik Konseyi Twitter Spaces aracılığıyla ilk toplantısını gerçekleştirerek misyonunu dinleyicilere sundu. Konsey herhangi bir kural veya kısıtlama olmaksızın madencilerin sözcülüğünü yapmayı amaçlıyor.

Geçen ay MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yenilenebilir enerjiyi ve şeffaflığı teşvik etmek için Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle bir toplantı düzenlediğini söyledi. Şimdi “Bitcoin Madencilik Konseyi” (BMC)Twitter Spaces aracılığıyla halka açık olan ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Grup, kendisini düzenleyici endişeleri giderebilecek kendi kendini düzenleyen bir kuruluş olarak konumlandırmak yerine daha bilgilendirici bir bakış açısı benimsedi. BMC’nin internet sitesinde dediği gibi: “BMC, kimseye ne yapacağını söylemek için tasarlanmamıştır.”

Konuşmanın çoğu “medyanın önüne geçmek” üzerine odaklandı. 90 dakikalık toplantıda grup üyeleri, Çin’deki hash oranı düşüşü ve New York’ta bir madencilik moratoryumunu empoze etmeye yönelik başarısız girişim gibi konulara ilişkin görüşlerini sundular.

Konseyin Misyonu

Hut 8 Mining’in CEO’su Jamie Leverton’ın belirttiği gibi, konseyin misyonu:

“Ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumu. Şeffaflığı teşvik ediyoruz. En iyi uygulamaları paylaşıyor ve halkı Bitcoin ve madenciliğin faydaları konusunda eğitiyoruz… Mümkün olan en açık, şeffaf, kapsayıcı ve merkezi olmayan bir yol.”

Saylor, “Herhangi bir yönetim veya herhangi bir gereklilik veya herhangi bir kural sağlamak kesinlikle gündemimiz değil çünkü bu bir yönetim konseyi değil” dedi.

Bu yaklaşım, katılımcıların madencilik durumunun daha dolu bir resmi olduğunu düşündükleri şeyi, ana akım medyanın yakalayamadığını düşündükleri bir resmi açıkça paylaşmalarının bir yolu gibi görünüyor. Bu katılımcılar arasında kurucu üyeler MicroStrategy, Riot, Galaxy Digital, Marathon Digital, Hut 8, Hive, Core Scientific, Blockcap ve Argo yer alıyor.

Galaxy Digital’in madencilik başkanı Amanda Fabiano, bunun “ana akım medyada gördüğümüz bu kötü anlatıların bazılarının önüne geçebileceği” anlamına geldiğini söyledi.

Saylor’un konumlandırdığı gibi, konseydekiler Bitcoin ağını olduğu gibi destekliyor. Bireyler olarak yenilenebilir enerji kullanımını savunabilseler ve enerji tüketimiyle ilgili kötü veya çarpık anlatılar olduğunu düşündüklerini düzeltmeye çalışsalar da, işlem sansürü veya zorunlu enerji girişimleri gibi düzenleyici rejimlere boyun eğecek girişimlerde bulunmak için herhangi bir yönetim modeline bağlı bulunmuyorlar.

Saylor’a göre onları birbirine bağlayacak olan şey, ağın ortak savunuculuğudur.

Saylor, “Bitcoin’i düzeltmek için burada değiliz” dedi. “Bence biz de herkes kadar katı bir ahlak anlayışına sahip olduğumuzu ve Bitcoin’in değerlerini savunmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı varsayabilirsiniz. Bitcoin’i yanlış anlayan insanlardan korumak için buradayız. Bu, politikacıların Bitcoin’e karşı hareket etmesine veya Bitcoin’in dünyaya yayılmasını baltalayacak olumsuz medya anlatılarına neden olur.”

Grup şu anda üye kaydetmeye ve grup olarak ne yapacağını bulmaya odaklanmış durumda, bu nedenle şu ana kadar herhangi bir bütçesi ve herhangi bir para harcama planı bulunmuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner