Yükleniyor...

BBVA, İsviçre’deki Özel Müşterilerine Bitcoin Hizmeti Sunacak

İspanyol Bankası BBVA, İsviçre'deki tüm özel bankacılık müşterilerine Bitcoin alım satım ve saklama hizmeti sunmaya başlıyor.

bbva bitcoin

İspanyol Bankası BBVA, İsviçre’deki tüm özel bankacılık müşterilerine Bitcoin alım satım ve saklama hizmeti sunmaya başlıyor.

BBVA İsviçre, Bitcoin alım satım hizmetini tüm özel bankacılık müşterilerine açıyor. Banka, İsviçre’deki özel bankacılık iştiraki aracılığıyla başlattığı bu proje üzerinde iki yıldan fazla bir süredir çalışıyor. BBVA İsviçre’nin müşteri çözümleri ve kripto projesi Başkanı Javier Rubio, konuyla alakalı olarak şunları söyledi:

“Blockchain teknolojisinde uzmanlaşmış ve bu hizmetleri uygulamak için uygun olan çok sayıda şirket ile dijital varlıkların düzenlenmesi ve benimsenmesi açısından çok gelişmiş bir ekosisteme sahibiz.”

Rubio, bu hizmetle BBVA’nın hafta içi 7/24 saklama ve kripto para ticareti imkanı sunan İsviçre bankaları dışında bölgenin ve neredeyse dünyanın lider bankası haline geldiğini açıklıyor. Ayrıca, bu varlıklar müşterinin cüzdanlarına ayrı ayrı entegre edilebilecek.

Bu işlem, bankanın beş yılı aşkın bir süredir uluslararası ödemeler, kurumsal finansman veya sermaye piyasaları gibi çok farklı alanlarda çalıştığı ve 2019’dan beri kripto para birimlerinde denemeler yaptığı blockchain teknolojisi sayesinde mümkün. Grup bugüne kadar bu hizmete başlamaya karar verdiğinden beri, grubun farklı ülkelerden 50 özel bankacılık müşterisi ile bir pilot test gerçekleştirmiş ve etkinliğini doğruladıktan sonra, grubun tüm müşterilerini hedefleyerek başlatmaya karar vermiştir.

Bu hizmet, BBVA’nın fintech veya yeni başlayanlar, halihazırda bu dijital para birimleriyle faaliyet gösteren son derece bilgili yatırımcılardan gelen artan talebe yanıt vermesini sağlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner