Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Konseyi’nden Demokratların Talebine Yanıt

Bitcoin Madencilik Konseyi, Temsilciler Meclisi'ndeki bir grup Demokratın Çevre Koruma Ajansı'na (EPA) gönderdiği mektuba yanıt verdi.

btc

Bitcoin Madencilik Konseyi, Temsilciler Meclisi’ndeki bir grup Demokratın Çevre Koruma Ajansı’na (EPA) gönderdiği mektuba yanıt verdi.

Demokratlar geçtiğimiz hafta, EPA yöneticisi Michael Regan’a bir mektup göndererek, Bitcoin madenciliği ile ilgili daha fazla gözetim talep etmişti. Mektupta diğer endişelerle birlikte donanım değişiminden kaynaklanan elektronik atıklara, sera gazı emisyonlarına ve eski gaz ve kömür santrallerinin yeniden açılmasına vurgu yapıldı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter’dan yaptığı açıklamada bu hamleye karşı bir mektup kaleme aldıklarını söyleyerek “Karışıklığı gidermek, yanlışlıkları düzeltmek ve halkı eğitmek için bir yanıt yazdık” ifadelerini kullandı.

Saylor, gönderilen yanıtı Bitcoin Madencilik Konseyi’nin yardımıyla organize etti. Konsey, EPA’ya kendi mektubunu göndererek, Demokratların mektubunda yer alan yanlış bilgilere vurgu yaptı.

Mektubu imzalayanlar arasında Jack Dorsey, Mike Novogratz, G. Bart Smith, Anthony Scaramucci, Tom Jessop ve Peter Fenton yer aldı.

Mektupta, Bitcoin madencilerinin herhangi bir veri merkezi gibi elektrik kullandığı ve madenciliğin direkt olarak bir emisyon yaratmadığı savunuldu.

Konseye göre bir veri merkezi düzenlemelere uyduğu müddetçe, diğer güç kullanan işletmelerden farklı bir biçimde ele alınmamalıdır.

Mektupta ayrıca Bitcoin madenciliğinin tek başına yılda 30.700 ton elektronik atık tükettiği iddiasının gerçekle bağdaşmadığı vurgulandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x