Yükleniyor...

Arjantin Merkezli İki Banka, Platformlarına Kripto Para Ticareti Ekliyor

Arjantin merkezli iki banka; Banco Galicia ve Brubank, platformlarında kripto para ticareti özelliğini ekledi.

kripto para arjantin

Arjantin merkezli iki banka; Banco Galicia ve Brubank, platformlarında kripto para ticareti özelliğini ekledi.

Arjantin’in en büyük özel bankalarından biri olan Banco Galicia, web sitesine kripto para alım satım seçeneği eklediğini duyurdu. Arjantin dijital bankası Brubank da daha sonra aynı şeyi yaparak platformuna kripto para ticareti yapma özelliğini ekledi.

Banco Galicia ve Brubank’tan Kripto Para Desteği

Ekran goruntusu 2022 05 03 134538

Twitter üzerinden bir kullanıcı, Banco Galicia’nın resmi Twitter hesabına, kripto ticareti özelliğinin onaylandığını söyledi. Banka kullanıcıya yanıt olarak “Evet! Yeni yatırım seçenekleri ekliyoruz” dedi.

Banka kendi web sitesinde, Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH), USD Coin (USDC) ve Ripple (XRP) satın alma imkanı sunduğunu açıkladı.

Birkaç saat sonra Arjantin merkezli dijital banka Brubank da, web sitesinin yatırım bölümüne kripto para ticareti işlevi eklediğini duyurdu. Brubank, şu şekilde bir tweet paylaştı:

“Evet, zaten kriptomuz var! Bu, tüm kullanıcılarımız için aşamalı olarak etkinleştirilen bir işlevdir. Etkinleştirdiğinizde, uygulamadan ‘Yatırımlar’a girerek görebileceksiniz.”

CriptoNoticias web sitesine göre Brubank, Bitcoin ve Ethereum ticaretinin yanı sıra USD Coin (USDC) ve DAI stabilcoinlerini de ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner