Yükleniyor...

Coinbase CEO’su: Kripto Kullanıcı Sayısı Önümüzdeki 10-20 Yıl İçinde Beş Kat Artabilir

Coinbase CEO'su ve kurucu ortağı Brian Armstrong, önümüzdeki 10-20 yıl içinde kripto para evrenine dahil olan bireylerin sayısında önemli bir artış yaşanacağını söyledi.

coinbase kripto para

Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong, önümüzdeki 10-20 yıl içinde kripto para evrenine dahil olan bireylerin sayısında önemli bir artış yaşanacağını söyledi.

“10-20 Yılda 5 Kat Artış Yaşanacak”

kripto paralar 1

2022’nin başından bu yana kripto para piyasası düşüş eğilimi göstermesine rağmen, Armstrong piyasanın gelecekte gelişeceğini ve büyüyeceğini dile getirdi. Bir konferansta konuşan Armstrong, on yıl içinde bir milyar insanın dijital varlık ekosistemine gireceğini tahmin ederek şunları söyledi:

“Tahminime göre, 10-20 yıl içinde kripto ekonomisinde GSYİH’nın önemli bir kısmının gerçekleştiğini göreceğiz.”

2021’in ilk altı ayında, kripto pazarına dahil olan kişi sayısı iki katından fazla artarak 220 milyondan fazla kişiye ulaştı.

Konferansta Ark Invest CEO’su Cathie Wood da konuşma yaptı. Wood, DeFi sektörünü benimsemezlerse parasal firmaların kalifiye çalışanlarını kaybedebileceğini savunarak şöyle konuştu:

“DeFi ve yeni nesil internet söz konusu olduğunda, birçok finansal şirketin yeteneklerini kriptoya kaptırdığını görüyoruz. Bu yüzden ciddiye almaları gerekiyor, yoksa içi boşaltılacak.”

Coinbase ve Çalışmaları

Kripto para borsası Coinbase, Mart ayında NFT platformunun lansmanının “yakında” gerçekleşeceğini duyurmuştu. Kesin bir tarih açıklamamasına rağmen, 2,5 milyondan fazla Coinbase kullanıcısı bekleme listesine katıldı.

Nisan ayında Coinbase, Türkiye’nin kripto para platformu olan BtcTürk’ü satın alma niyetini açıklamıştı. Taraflar 3.2 milyar dolarlık bir anlaşma için el sıkıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner