Yükleniyor...

Dubai’nin Kripto Düzenleyicisi, The Sandbox’ta Genel Merkez Kuracak

Dubai'nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) bugün Sandbox metaverse platformunda bir genel merkez kuracağını duyurdu.

dubai metaverse sandbox vara

Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) bugün Sandbox metaverse platformunda bir genel merkez kuracağını duyurdu.

Dubai Kripto Düzenleyicisinden Metaverse Hamlesi

Dubai sandbox vara

Dubai Veliaht Prensi ve Dubai Yürütme Konseyi Başkanı Şeyh Hamdan bin Rashid Al Maktoum, WAM haber ajansına yaptığı açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Metaverse evrenindeki varlığımız… Dubai hükümetinin geleceğe yönelik ilerlemesinde yeni bir aşamanın başlangıcına işaret ediyor, bunun uzun vadede olumlu etkisini göreceğiz.”

Maktoum, sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya çapında Sanal Varlık Servis Sağlayıcıları uygulamalarını başlatmak için yeni projemiz birincil kanal olarak hizmet edecek. Genç lisans sahiplerinin metaverse’e girmesini, farkındalığını artırmasını, güvenli benimsemeyi ve birlikte çalışabilirliği sağlamak için tüketiciler ve emsal düzenleyicilerle deneyimleri açık bir şekilde paylaşmasını sağlamak için bu adımı attık.”

Genel merkezin The Sandbox içindeki yeri henüz açıklanmadı.

VARA’nın ve Kripto Çalışmaları

VARA, Dubai’de ve BAE’nin geri kalanında sanal varlıklar için gelişmiş bir yasal çerçeve ve düzenleyici sistem oluşturmak amacıyla Mart ayının başında başlatıldı.

BAE’de faaliyet göstermek isteyen firmalar, yalnızca ülkede ticari bir varlığa sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda VARA’dan bir kripto lisansı alıyor. Ayrıca, VARA kripto para birimi alanındaki koruyucuların ve varlık yöneticilerinin faaliyetlerini de düzenliyor.

Bununla birlikte VARA, hükümetin Dubai’yi sanal varlıklar ve dijital ekonomi için bir merkez haline getirme girişimlerinin bir parçası.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x