Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Zorluğu Eski Seviyesine Döndü

ABD'deki kar fırtınasıyla nedeniyle düşüş yaşayan Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu kısa süre içerisinde toparlandı.

Bitcoin Madencilik Zorlugu Eski Seviyesine Dondu

ABD’deki kar fırtınasıyla nedeniyle düşüş yaşayan Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu kısa süre içerisinde toparlandı.

Amerika Birleşik Devletleri’ni etkisi altına alan dondurucu soğuklar, milyonlarca kişinin elektriksiz kalmasına ve en az 28 kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. Bitcoin’in ağ hashrate’i (madencilik zorluğu), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dondurucu soğukların ülkenin elektrik şebekesini zorlayarak hashrate’te geçici bir düşüşe yol açmasından sonra yeniden normal seviyelere döndü.

Bitcoin Madencilik Zorluğu Hızla Toparlandı

Bitcoin ağ hashrate’i, 276,40 EH/s’lik haftalık zirveden 170,60 EH/s’ye yüzde 38’lik geçici bir düşüşün ardından 241,29 EH/s’ye geri döndü.

Raporlara göre, ülkenin hashrate’inin önemli bir bölümünü oluşturan Teksas’taki Bitcoin madencileri, sakinlerin evlerini ısıtabilmeleri için şebekeye geri güç vermek amacıyla operasyonlarını gönüllü olarak kısıtladı.

kripto madencilik

Kesintiler, Bitcoin’in genellikle saniyede 225-300 Exahash (EH/s) civarında seyreden hashrate’ine bir darbe vurmuş gibi görünüyor. Bu oran 25 Aralık’ta 170,60 EH/s’ye kadar düştü.

Ancak 26 Aralık itibariyle hashrate madencilik hesaplayıcısı CoinWarz’ın verilerine göre hashrate 241,29 EH/s’ye geri döndü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner