Yükleniyor...

Bitcoin Madencisi Marathon Digital’den Muhasebe Hatası

Bitcoin madencisi Marathon Digital, yapılan bir muhasebe hatası sebebiyle dördüncü çeyrek kazanç raporunu geç açıklayacak.

Bitcoin Madencisi Core Scientific Iflas Basvurusunda Bulunacak

Bitcoin madencisi Marathon Digital, yapılan bir muhasebe hatası sebebiyle dördüncü çeyrek kazanç raporunu geç açıklayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Firma yapılan hata sebebiyle bazı raporları ertelerken dördüncü çeyrek kazanç raporlarının açıklanmasının ertelendiğini de açıkladı. Bu açıklama ardından şirketin hisseleri yükseliş yaşadı.

Marathon Digital 2022 Dördüncü Çeyrek Kazanç Raporlarını Geç Açıklayacak

Marathon Digital ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) teknik muhasebe konularını işaret eden bir soruşturmanın ardından, denetlenmiş 2021 sonuçlarının bazı kısımlarını ve şu anda denetlenmemiş 2022’den üç aylık raporları yeniden beyan etmesi gerekeceğini söyledi.

Marathon Digital Kredisini 200 Milyon Dolara Cikardi 1

Bir SEC dosyasına göre söz konusu olan durum şirketin dijital varlıklar üzerindeki değer düşüklüğünü hesaplama yöntemi ve üçüncü taraf bir maden havuzunun işletilmesinde bir müdür yerine bir aracı olarak hareket etmesiydi.

Şirket, yeniden beyanların 2021’deki toplam marj, işletme geliri veya net gelir veya 2022’nin üç aylık sonuçları üzerinde herhangi bir etkisinin olma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

Şirket daha önce 2022 dördüncü çeyrek sonuçlarını Salı günü kapanıştan sonra yayınlayacaktı, ancak bu ertelendi. Salı günü öğleden sonra şirketin hisse değeri yüzde 8,5 yükseldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x