Yükleniyor...

Bitcoin’e Ne Oluyor? Piyasa Analisti Selcoin’e Göre Bitcoin Makul Düzeltmesini Yapıyor!

En büyük kripto para birimi Bitcoin, dün 13.

Bitcoin Fiyatı BTC Selcoin

En büyük kripto para birimi Bitcoin, dün 13.700 dolara kadar yükseldikten sonra düşüşe geçti ve 11.800 dolara kadar geriledi. Yayın sırasında Bitcoin fiyatı 12.384 dolardan el değiştiriyordu ve son 24 saatteki değişim negatif.

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma birçok soru işaretini de beraberinde getirdi. Birçok kişi bunun bir fiyat manipülasyonu olduğunu öne sürüyor. Twitter’da Selcoin olarak bilinen piyasa analistine göre ise Bitcoin makul düzeltmesini yapıyor.

Bitcoin’e neler oluyor sorusunun cevabını vermek için bugün erken saatlerde değerlendirmelerde bulunan Selcoin, yükselişin kritik destek seviyesinin 11.700-11.800 dolar civarında olduğunu belirtiyor. Analiste göre, bu desteğin kırılması durumunda Bitcoin 8.940 dolara kadar gerileyebilir.

Selcoin, bir süredir Bitcoin’de hedefin 17.000 dolar ila 20.000 dolar aralığı olduğunu dillendiriyor. Bugün görülen makul düzeltmelerden dolayı hedeften sapılmadığını, ancak yükselişin destek seviyesinin kırılması durumunda hedeften şaşılabileceğinin sinyalini veriyor.

Selcoin, Türkiye’deki kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen ve tutarlı öngörüleri ile bilinen bir isim. Bu nedenle “Bitcoin’e neler oluyor” sorusu için yaptığı bu son değerlendirme oldukça önemli.

Şimdi öncü kripto para biriminin ne yapacağı büyük merak konusu. Kısa vadede yön yukarı mı yoksa aşağımı bunu bekleyip göreceğiz. Buna karşın, birçok yabancı analist hedefin 20.000 dolar ve hatta ötesi olduğu görüşünde. Öyle ki EToro’nun kıdemli analisti Simon Peters, dün Bitcoin’in iki hafta içinde 20.000 doları göreceği öngörüsünde bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x