Yükleniyor...

Binance’ın Araştırmasına Göre Bitcoin’in Hakimiyeti Daha da Yükselebilir!

Son fiyat artışları Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin yüzde 60'ın üzerine çıkmasına neden oldu.

Bitcoin Hakimiyeti

Son fiyat artışları Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin yüzde 60’ın üzerine çıkmasına neden oldu. Dev kripto para borsası Binance’ın son araştırması, bu baskınlığın yüksek seviyelerde kalacağını ve hatta yüzde 80’e kadar çıkabileceğini gösteriyor.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, şu anda Bitcoin’in kripto para piyasasındaki payı yüzde 62 seviyesinde. Öncü kripto para biriminin hakimiyetinin bu denli yüksek olması son Bitcoin rallisinden kaynaklanıyor ve bu beraberinde altcoin sezonunun başlamasını engelliyor.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti tüm zamanların en yüksek seviyesini yüzde 66,8 ile 2017’nin Aralık ayında görmüş ve yalnızca bir ay sonra yüzde 32’ye kadar gerilemişti. Bitcoin hakimiyetinin yüksek olması doğrudan altcoin’lerin BTC çiftinde değer kazanmasını sınırlandırıyor ve bu durum piyasadaki yatırımcılar, trader’lar için pek istenen bir şey değil.

Binance’ın araştırması kapsamında yaptığı son anket, borsanın özel ve kurumsal müşterilerin yüzde 50’sinden fazlası Bitcoin hakimiyetinin 2019’un sonunda yüzde 40 ila 60 aralığında olacağını gösteriyor. Ankete katılanların yüzde 30’u ise Bitcoin’in hakimiyetinin yüzde 60 ile 80 aralığında kalacağını tahmin ediyor.

Binance Bitcoin Hakimiyeti

Buna ek olarak anket, Binance’ın özel ve kurumsal müşterilerinin yüzde 56’sının HODL pozisyonunda olduğu ortaya çıkarttı. Borsa, HODL’u elindeki dijital varlığı ortalama bir haftadan daha uzun süre boyunca satmadan elde tutma pozisyonu olarak tanımlıyor. Buna karşın kripto topluluğundaki birçok kişinin HODL için bu tanıma katılıp katılmayacağı sorgulanabilir.

Ayrıca ankete katılanların yüzde 22’sinin pozisyonlarını ortalama olarak bir saatten daha az bir süre koruduğunu ve yüksek frekanslı işlem (HFT) yaptıklarını söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner