Yükleniyor...

Binance, Facebook’un Kripto Parası Libra’nın Ağına Katılmak İstiyor!

Geçtiğimiz hafta sosyal medya devi Facebook uzun zamandır beklenen Blockchain temelli kripto parası Libra'yı duyurdu ve white paper'ını halka açık bir şekilde paylaştı.

Facebook Libra Coin ve Binance

Geçtiğimiz hafta sosyal medya devi Facebook uzun zamandır beklenen Blockchain temelli kripto parası Libra’yı duyurdu ve white paper’ını halka açık bir şekilde paylaştı.

Facebook, Libra ağındaki işlemleri onaylayacak (doğrulayıcı node) 23 dev şirketin isimlerini de açıkladı. Listede Visa, Uber, eBay, Vodafone ve tabii ki Facebook’un önde gelen şirketleri yer alıyor. Sosyal medya devi, 2020 yılının ilk yarısında piyasaya sürmeyi hedeflediği Libra’nın doğrulayıcılarının sayısını 100’e çıkarmayı planlıyor.

Tel Aviv’deki FinTech Junction Konferansı’na katılan Binance’ın Baş Strateji Sorumlusu Gin Chao, Libra ağındaki işlemleri doğrulayan şirketlerden biri olmayı düşündüklerini açıkladı. Chao, verdiği bir röportajda Binance’in Libra ağında bir onaylayıcı olmayı düşünüp düşünmediği sorusuna şu cevabı verdi:

Kesinlikle düşünüyoruz. […] Onaylayıcılardan biri olup olmayacağımızı göreceğiz.

Chao ayrıca Libra’nın kripto para ekosistemi üzerindeki etkisi hakkında da genel görüşlerini paylaştı:

Kesinlikle iyi bir şey. Facebook’un ağırlığı, büyüklüğü, kaynakları ve etkisi ile hem Blockchain hem de bu durumda özel olarak kripto para birimleri yasal hale gelecek.

Libra’nın kripto paraların benimsenmesi adına şimdiye kadarki en iyi köprü görevi görecek olan bir kripto para birimi olduğunu ifade eden Chao’ya göre Libra, kripto paralar için gerçek bir kullanım örneği.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner