Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'in (BTC) Madencilik Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Bitcoin’in (BTC) Madencilik Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

ABONE OL:google-news

Bitcoin blok ödülleri için madenciler arasındaki rekabet artmış durumda. Blockchain.com’un verilerine göre, Bitcoin’in (BTC) madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Her 2016. blokta bir hash rate değerini ayarlayan madencilik zorluğu, 2018’in Ekim ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı ve 7.86 trilyona ulaştı. Geçtiğimiz hafta Bitcoin hash rate’i tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış ve saniyede 65.19 Th/s’i görmüştü.

Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğu

Tüm bunlar madenciler arasındaki yeni blokları çıkartmak için rekabetin arttığı ve genel Bitcoin ağının güvenliğinin oldukça yüksek olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin’in madencilik zorluğu ve hash rate değerleri analistlerin fiyat tahminlerinde kullandığı ağ ölçümleri arasında yer alıyor. Örneğin, yılından başından bu yana artan fiyatlara her madencilik zorluğu ve hash rate parelel olarak ayak uydurdu ve sürekli arttı.

Madencilerin arasındaki rekabetin güç kazanmasının ana nedenlerinden biri de 2020’nin Mayıs ayında yapılması planlanan Bitcoin blok ödülü yarılanması. Yarılanma sonrası madencilik blok ödülü 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Yani madenciler yarılanmadan sonra daha az Bitcoin (BTC) çıkarmaya başlayacaklar.

Madencilik blok ödülünün yarılanması sonrası Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesini (20.000 dolar) geçeceği ve ütopik seviyelere ulaşacağı tahmin ediliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar