Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Madencilik Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Bitcoin blok ödülleri için madenciler arasındaki rekabet artmış durumda.

Bitcoinin BTC Madencilik Zorluğu

Bitcoin blok ödülleri için madenciler arasındaki rekabet artmış durumda. Blockchain.com’un verilerine göre, Bitcoin’in (BTC) madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Her 2016. blokta bir hash rate değerini ayarlayan madencilik zorluğu, 2018’in Ekim ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı ve 7.86 trilyona ulaştı. Geçtiğimiz hafta Bitcoin hash rate’i tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış ve saniyede 65.19 Th/s’i görmüştü.

Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğu

Tüm bunlar madenciler arasındaki yeni blokları çıkartmak için rekabetin arttığı ve genel Bitcoin ağının güvenliğinin oldukça yüksek olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin’in madencilik zorluğu ve hash rate değerleri analistlerin fiyat tahminlerinde kullandığı ağ ölçümleri arasında yer alıyor. Örneğin, yılından başından bu yana artan fiyatlara her madencilik zorluğu ve hash rate parelel olarak ayak uydurdu ve sürekli arttı.

Madencilerin arasındaki rekabetin güç kazanmasının ana nedenlerinden biri de 2020’nin Mayıs ayında yapılması planlanan Bitcoin blok ödülü yarılanması. Yarılanma sonrası madencilik blok ödülü 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Yani madenciler yarılanmadan sonra daha az Bitcoin (BTC) çıkarmaya başlayacaklar.

Madencilik blok ödülünün yarılanması sonrası Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesini (20.000 dolar) geçeceği ve ütopik seviyelere ulaşacağı tahmin ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner