Yükleniyor...

Bitcoin Safiye’nin Talebine Bakanlıktan Ret Geldi!

Bitcoin Safiye lakaplı dolandırıcının adli kontrolünün kaldırılması talebine bakanlıktan ret geldiği bildirildi.

bitcoin safiye

Bitcoin Safiye lakaplı dolandırıcının adli kontrolünün kaldırılması talebine bakanlıktan ret geldiği bildirildi. T24’te yer alan habere göre Aydın’da 40 kişiyi 600 Bitcoin karşılığı 30 milyon dolar civarında dolandıran Bitcoin Safiye (Safiye Gökçe) adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına yönelik Adalet Bakanlığı’na başvuru yapmıştı. Bakanlık bu başvuruya ret cevabı verdi.

Bitcoin Safiye lakabıyla tanınan Safiye Gökçe Yüce, Aydın’da iddiaya göre tanıştığı bir doktora kendisini brokar olarak tanıttı. Daha sonra doktora yatırım olarak Bitcoin’i tercih etmesi gerektiğini ifade etti. Doktor bunun üzerine ikna oldu ve Bitcoin Safiye’ye BTC alması için bir miktar para verdi. Daha sonra müşteri ağı genişledi ve çok sayıda meslek grubundan yaklaşık olarak 40 kişi Bitcoin Safiye’ye para verdi. Dolandırıcı ilk etapta 2 sene para topladığı kişilere kar payı ödedi. Daha sonra ise 2019 Ağustos’unda ortadan kayboldu. Dolandırılan kişiler Aydın Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

btc safiue

Şikayetler üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Safiye Gökçe Yüce’nin tüm hesapları inceleme altına alındı ve kripto para hesaplarında toplam 8 bin 300 Bitcoin olduğu ortaya çıktı. Yüce ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 8 Kasım 2010 günü Bursa’da otoyol gişelerinde yakalandı. Aydın’a getirilen Bitcoin Safiye burada tutuklandı, 4 ay ceza evinde kaldıktan sonra10 Mart günü, yurt dışına çıkış yasağı konularak elektronik kelepçe ile serbest bırakıldı.

İtiraza Ret Geldi!

Bitcoin Safiye, avukatları aracılığıyla Adalet Bakanlığı tarafından konulan adli kontrol tedbirlerinin kaldırılması için başvuruda bulundu. Adalet Bakanlığı bu başvuruyu reddetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner