Yükleniyor...

Dünyada Bitcoin’e Sahip Ne Kadar İnsan Var? Analist Açıkladı

Bitcoin son birkaç yılda büyük ölçüde yükselirken, dünyada hala kripto para birimine sahip olmayan birçok kişi var

dunyada bitcoine sahip ne kadar insan var analist acikladi

Bitcoin son birkaç yılda büyük ölçüde yükselirken, dünyada hala kripto para birimine sahip olmayan birçok kişi var. Bir analist tarafından derlenen tahminler, dünyanın %2’sinden daha azının Bitcoin sahibi olduğunu gösteriyor.

Dünyanın Neredeyse %2’si Bitcoin Sahibi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önde gelen Bitcoin analistlerinden Willy Woo’ya göre, şu anda dünyanın %2’sinden daha azı elinde Bitcoin bulunduruyor. Yaptığı analize göre 120 milyon kişinin sadece %1.7’si Bitcoin sahibi.

“Dünya nüfusunun %1.7’sinin Bitcoin sahibi olduğunu düşünüyorum. Bu tahmin, %1.3 oranına kadar inebilir. %1.7’lik mevcut durumda ise Bitcoin s-eğrisi benimseme açısından henüz yolun başında… BTC kendisine bir yol çizmek üzere ve bu mevcut büyüme ile tarihteki en hızlı tırmanışlardan biri olacak.”

Bu durum, Bitcoin’in yaygın bir şekilde benimsenmesi durumunda kripto para biriminin fiyatında üstel bir büyüme olacağını gösteriyor. Woo, özellikle İnternet ve cep telefonları gibi paradigma değişimi yaratan diğer teknolojilerin büyüme oranlarından bahsediyor. BTC mevcut hızında büyümeye devam ederse, bunun “tarihteki en hızlı tırmanışlardan birine” sahip bir teknoloji olacağını açıklıyor.

Woo, yakın zamanda yaptığı bir analizde, Bitcoin’in gelecek yılın sonuna kadar 200.000 dolar hatta 300.000 dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x