Yükleniyor...

Bitcoin Sahibi Milyarderlere Bir Yeni İsim Daha Eklendi

Bitcoin'e olan hayranlığını duyuran son isim Meksikalı milyarder işadamı Ricardo Salinas Pliego oldu.

bir milyarder daha bitcoin sahibi oldugunu acikladi

Bitcoin’e olan hayranlığını duyuran son isim Meksikalı milyarder işadamı Ricardo Salinas Pliego oldu. Ricardo Pliego, Bloomberg’in Milyarder Endeksi’nde 165. sırada yer alıyor ve 11.8 milyar ABD Doları değerinde net bir servete sahip. Salinas, Meksika’nın en zengin beş insanı arasında.

Bugün Bitcoin hakkında bir tweet atan Salinas, kripto para birimini “vatandaşları devletin kamulaştırmasından koruyan” bir araç olarak tanımladı. Ayrıca likit portföyünün %10’unun Bitcoin’de olduğunu açıkladı ve aynı zamanda potansiyel yatırımcılara Bitcoin eğitimcisi Saifedean Ammous’un ödüllü “The Bitcoin Standard” (Bitcoin Standardı) isimli kitabını okumalarını tavsiye etti.

Milyarderler Bitcoin’i Seviyor

Ricardo Salinas’ın Bitcoin lehine yaptığı son kamuoyu açıklaması, kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın işlem gördüğü bir zamanda geldi. Yayın saati itibariyle Bitcoin, 18.024 dolardan işlem görüyor ve 328 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. 

Ancak Salinas, son zamanlarda Bitcoin’e desteğini açıklayan tek milyarder veya popüler figür değil. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini geri almaya çalışırken, adını rakiplerinin yetişmesi oldukça zor olan meşhur bir listeye ekledi.

Milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, DoubleLine Capital’den Jeffrey Gundlach, Milyarder hayırsever, Bill Pulte ve Milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e olan hayranlıklarını ve yatırımlarını açıkladılar.

“Game of Thrones” adlı popüler TV dizisinde rol alan Maisie Williams da bu akıma katıldı. Williams, Bitcoin araştırması yaptı ve bir miktar Bitcoin aldığını Twitter üzerinden takipçilerine duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner