Yükleniyor...

Bitcoin spot ETF gündeminde dikkat çeken üç paylaşım!

Bitcoin spot ETF'ler için onay beklenirken, SEC'nin FOMO uyarısı ve ETF analistlerinin tahminleri gündeme damga vurdu.

Bitcoin spot ETF gündemi

Bitcoin spot ETF’ler için onay beklenirken, SEC’nin FOMO uyarısı ve ETF analistlerinin tahminleri gündeme damga vurdu.

Bitcoin spot ETF başvurularının bu hafta onaylanması bekleniliyor. Kripto para sektörünün ana gündeminin Bitcoin spot ETF’ler olduğu bugünlerde, bazı gelişmeler yatırımcıların radarına girdi. Özellikle SEC’nin tavrı ve Bitcoin ETF analistlerinin görüşleri, gündemde yer edindi.

ETF analisti Eric Balchunas, onay gelme ihtimalini artırırken, bir başka ETF analisti James Seyffart düzeltme beklediğini bildirdi. SEC ise ETF kararı yaklaşırken sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çekti.

Bitcoin spot ETF’ler onaylanabilir, ancak…

SEC’nin X platformu üzerinden yaptığı paylaşımlar ve ETF analistlerinin görüşleri, Bitcoin spot ETF’lerin onaylanma ihtimalini artırdı.

SEC, iki gün önce X platformundan yaptığı paylaşım ile yoğun ilgi gördü. SEC, yaptığı sosyal medya paylaşımı ile FOMO’ya kapılmama uyarısı yaptı. Yatırımcılara seslenen SEC, “Başkalarının belirli bir yatırımı satın alabilmesi, sizin için doğru fırsat olduğu anlamına gelmez.” dedi. SEC’nin bu paylaşımı, kripto yatırımcıları tarafından Bitcoin spot ETF onayı öncesi uyarı olarak yorumlandı.

SEC’nin 10 Ocak’taki nihai kararından önce bu tarz uyarılarda bulunması, kripto piyasasının volatilite kazanacağını düşündürttü. Diğer taraftan Bitcoin ETF analistlerinin görüşleri de dikkat çeker hale geldi.

ETF analisti Eric Balchunas, Bitcoin spot ETF’lerin Ocak ayında onaylanma ihtimalinin yüzde 95’e yükseldiğini belirtti. Balchunas’ın dışında bir başka ETF analisti James Seyffart da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin spot ETF’lerin SEC tarafından onaylanacağını düşünen Seyffart, onay sonrası kripto piyasasında düzeltme yaşanabileceğini belirtti. Yatırımcıları uyaran Seyffart, 2003 yılındaki altın ETF’lerini örnek gösterdi. ETF analisti Seyffart’a göre, tıpkı altın ETF’inde olduğu gibi onay sonrasında piyasada geri çekilme meydana gelebilir. Bunun nedeni olarak, “haberi al beklentiyi sat” stratejisiyle kâr satışının yapılması gösteriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner