Yükleniyor...

“Bitcoin spot ETF, Wall Street’te 30 yılın en büyük gelişmesi”

BTC maksimalisti Michael Saylor, Bitcoin spot ETF'lerin Wall Street'te son 30 yılın en büyük gelişmesi olduğunu ve talep patlaması yaşanacağını ifade etti.

Wall Streette BTC gelişmesi

BTC maksimalisti Michael Saylor, Bitcoin spot ETF’lerin Wall Street’te son 30 yılın en büyük gelişmesi olduğunu ve talep patlaması yaşanacağını ifade etti.

Kripto para piyasası, 2023 yılının son çeyreğinde dikkat çeken bir yükseliş yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), milyarlarca doları yöneten kurumsal şirketlerinin radarına girdi. BlackRock ve Fidelity gibi dev şirketler, Bitcoin spot ETF başvurusunda bulundu. Başvurulara 2024 yılının başında resmi onayın gelmesi bekleniyor. Sektörün uzman isimlerinden ise geleceğe dönük senaryolar oluşturulmaya başlandı.

Düzenli BTC alımı yapan teknoloji şirketi MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor, boğa için sinyali verdi. Saylor, 21 milyon arza sahip olan BTC’nin Wall Street’te 30 yılın en büyük gelişmesi olduğunu ifade etti. Saylor’a göre BTC’ye inanılmaz bir ilgi gösterilecek.

Kriptonun efsane ismi Michael Saylor inançlı!

MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor, geçtiğimiz gün Bloomberg TV’ye konuk oldu. Kripto üzerine çarpıcı açıklamalarda bulunan Saylor, boğa beklentisini yineledi.

Bloomberg’e konuşan Saylor, Bitcoin spot ETF’lerin hafife alınmaması gerektiğinin altını çizdi. Saylor’a göre, kabul edilmesi muhtemel görünen Bitcoin spot ETF’leri Wall Street’in son 30 yıldaki en büyük gelişmesi olacak.

Saylor, programda yaptığı açıklamları X platformu üzerinden de paylaştı. Paylaşım kısa sürede yarım milyon kişi tarafından görüntülendi ve yoğun ilgi gördü.

Saylor, Bitcoin spot ETF’lerin talep şokuna yol açacağını ve arzı sınırlı olan BTC’de ilgi patlamasının meydana geleceğini iddia etti. Ana akım yatırımcıları Bitcoin’e çekmek için ETF’lerin uyumlu bir kanal olduğunu belirten Saylor, Wall Street’ten yoğun ilgi bekliyor.

Saylor ayrıca Bitcoin halving’ine de değindi. Bitcoin spot ETF’lerin onaylanması beklenilen 2024 yılında BTC’nin de halving gerçekleştireceğine dikkat çeken Saylor, her gün sadece 450 BTC üretilecek dedi. Bitcoin için büyük bir boğanın gelebileceğini düşünen Saylor, herhangi bir fiyat tahmininde bulunmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner