Yükleniyor...

Bitcoin Startup’u Blockchain 40 Milyon Dolar yatırım aldı

Bitcoin cüzdanı sağlayıcısı Blockchain, 40 milyon dolarlık B Serisi yatırım alınımını tamamladı.

104531967 GettyImages 621878662 peter smith.530x298

Bitcoin cüzdanı sağlayıcısı Blockchain, 40 milyon dolarlık B Serisi yatırım alınımını tamamladı.

Richard Branson yatırımcı

Turdaki yatırımcılar arasında Digital Currency Group, GV, Lakestar, Lightspeed Venture Partners, Mosaic Venture Partners, Nokota Management, Prudence Holdings ve Virgin yer alıyordu. Milyarlık yatırımcı Richard Branson da turda yer aldı.

İkinci en büyük yatırım

Bu, 2017 yılından şimdiye kadar elde edilen en büyük B Serisi yatırımı olmasına rağmen, 2016’da blokchain startup’u Ripple tarafından elde edilen 55 milyon dolarlık yatırımın altına düştü.

Açıklamada, şirket, yatırımın Avrupa finansal teknoloji endüstrisinde, blockchain teknolojisini lider bir pozisyona  sokmaya yardımcı olabileceğini belirtti. Blockchain bir bitcoin cüzdan hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetin optimizasyonuna büyük oranda odaklanmış durumdadır.

Şirketin toplam yatırım aldığı miktar 70 milyon dolar.

Ünlü yönetim kurulu üyeleri

Aralık ayında Blockchain, eski Barclays yöneticisi Antony Jenkins’i yönetim kuruluna eklerken, eski İngiltere Başbakanı David Cameron’dq şirketin Şubat ayında Londra ofisini açmasına yardım etti.

Aynı anda, Coinbase şirketinin de 1 milyar değerleme oranında  bir yatırım arayışı içinde olduğu söylentileri gelmeye başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner