Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Startup'u Blockchain 40 Milyon Dolar yatırım aldı

Bitcoin Startup’u Blockchain 40 Milyon Dolar yatırım aldı

ABONE OL:google-news

Bitcoin cüzdanı sağlayıcısı Blockchain, 40 milyon dolarlık B Serisi yatırım alınımını tamamladı.

Richard Branson yatırımcı

Turdaki yatırımcılar arasında Digital Currency Group, GV, Lakestar, Lightspeed Venture Partners, Mosaic Venture Partners, Nokota Management, Prudence Holdings ve Virgin yer alıyordu. Milyarlık yatırımcı Richard Branson da turda yer aldı.

İkinci en büyük yatırım

Bu, 2017 yılından şimdiye kadar elde edilen en büyük B Serisi yatırımı olmasına rağmen, 2016’da blokchain startup’u Ripple tarafından elde edilen 55 milyon dolarlık yatırımın altına düştü.

Açıklamada, şirket, yatırımın Avrupa finansal teknoloji endüstrisinde, blockchain teknolojisini lider bir pozisyona  sokmaya yardımcı olabileceğini belirtti. Blockchain bir bitcoin cüzdan hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetin optimizasyonuna büyük oranda odaklanmış durumdadır.

Şirketin toplam yatırım aldığı miktar 70 milyon dolar.

Ünlü yönetim kurulu üyeleri

Aralık ayında Blockchain, eski Barclays yöneticisi Antony Jenkins’i yönetim kuruluna eklerken, eski İngiltere Başbakanı David Cameron’dq şirketin Şubat ayında Londra ofisini açmasına yardım etti.

Aynı anda, Coinbase şirketinin de 1 milyar değerleme oranında  bir yatırım arayışı içinde olduğu söylentileri gelmeye başladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Avatar
Cem Direk
Ben Cem Direk. Makine Mühendisiyim. Blockchain teknolojisi ve kripto paralara büyük ilgi duyuyorum. Bu dünyayı araştırıyor ve bu dünyadan gelişmeleri insanlarla buluşturuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar