Yükleniyor...

Avusturya’daki Posta Servisi Müşterileri Artık Bitcoin, Ether ve Daha Fazlasını Satın Alabilecek

Avusturya'lı posta servisi sağlayıcısı Österreichische Post, Viyana merkezli dijital para birimi alış satış firması Bitpanda ile ortaklaşa olarak bitcoin, dash ve litecoin için çevrimdışı alış satış ticareti sunduğunu onayladı.

post at

Avusturya’lı posta servisi sağlayıcısı Österreichische Post, Viyana merkezli dijital para birimi alış satış firması Bitpanda ile ortaklaşa olarak bitcoin, dash ve litecoin için çevrimdışı alış satış ticareti sunduğunu onayladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitpanda ilk olarak bu servisi 11 Temmuz’da duyurdu ve Österreichische Post sonrasında bu haberi CoinDesk ile olan bir e-mailde doğruladı.
Bu ortaklık sonucunda, müşteriler; posta firmasının 400 resmi şubesinden ve aynı zamanda ülke çapındaki 1,300 ortağından €50, €100 ve €500 kuponlar satın alabiliyor. Bitpanda’nın çevrimiçi platformu sayesinde kuponlar, dijital para birimlerine çevrilebiliyor.

Bitpanda co-CEO’su Eric Demuth, yaygın benimsemeyi tetiklemek amacıyla; çevrimdışı işlem ücretinin, çevrimiçi alış satış ücretinin aynısı olarak yüzde 3’te tutulacağını belirtti.

Bu denli büyük bir partner potansiyel kar güdücüsü olarak görülebilirse de, iki taraf da çevrimdışı işlemlerden elde edilen gelirin tam olarak nasıl bölüneceğini teyit etmedi. Yerel haber kaynağı derStandard.at’a göre; Bitpanda, bu ortaklığın işlem hacmini €200m’ya çıkartmasını bekliyor, bu da neredeyse işlem ücretlerinden €6m gelire eşit gelebilir.

Üstelik, bu yeni servis herhangi bir kimlik doğrulama gerektirmiyor ya da zorunlu kılmıyor.

Demuth’a göre; ”Geçerli bir e-mail adresine sahip hesabınız olması yeterli.”

 

Kaynak: CoinDesk


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x