Anasayfa Altcoin Haberleri Bitcoin Cash (BCH) Bitcoin ve Bitcoin Cash Halving'leri Farklı Olaylar

Bitcoin ve Bitcoin Cash Halving’leri Farklı Olaylar

ABONE OL:google-news

Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) yarılanmaları her iki blockchain’i de önemli ölçüde etkiledi. Madenciler duruma boyun eğdikten sonra, hash-rates düştü ve işlemler tıkandı.

Yatırımcı ve analist Mati Greenspan, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) halving’lerinin farklı liglerde olduğuna inanıyor. Greenspan’a, Bitcoin’in Mayıs 2020’de uzun zamandır beklenen üçüncü halving olayından sonra Bitcoin Cash (BCH) fiyat hareketlerini tekrar etmesini beklememiz gerekip gerekmediği soruldu. Tecrübeli tüccar bu iki olayı ‘çap olarak farklı’ gördüğünü dile getirdi.

Ona göre, Bitcoin Cash (BCH) halving etkinliğinin tokenomik yarılanma hissiyle (‘nicel sertleşme’) hiçbir ortak yanı yok. Bu nedenle, sadece Bitcoin (BTC) halving olayları ‘gerçek’ çünkü dijital varlığın kıtlığını artıracak ve bu da fiyatın katlanmasına neden olabilecek.

Halving Ötesinde Bir Hayat Yok mu?

Popüler Bitcoin çatallarının -Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin Satoshi Vision (BSV)-, ilk halving’leri, madencilik süreçlerini büyük ölçüde etkiledi. Daha önce bildirildiği gibi, Bitcoin Cash (BCH) blok hızı yarı yarıya indirildikten sonra yüzde 83 oranında toplandı ve bir bilgisayar korsanının böyle bir hack’i başarıyla tamamlamak için ödemesi gereken maliyet nedeniyle yüzde 51 saldırı olasılığı önemli ölçüde arttı.

Bitcoin SV (BSV) madencileri, kârsızlık riskleri nedeniyle kapasitelerini Bitcoin (BTC) ağına taşıdı. Sonuç olarak, hem BCH hem de BSV hash oranları 1 EH/s’nin altına düştü. Bu durum çok yavaş bir işlem onay hızına neden oldu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

921BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,059TakipçilerTakip Et
612AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar