Yükleniyor...

Bitcoin ve Bitcoin Cash Halving’leri Farklı Olaylar

Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) yarılanmaları her iki blockchain’i de önemli ölçüde etkiledi.

Mati Greenspan bitcoin

Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) yarılanmaları her iki blockchain’i de önemli ölçüde etkiledi. Madenciler duruma boyun eğdikten sonra, hash-rates düştü ve işlemler tıkandı.

Yatırımcı ve analist Mati Greenspan, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) halving’lerinin farklı liglerde olduğuna inanıyor. Greenspan’a, Bitcoin’in Mayıs 2020’de uzun zamandır beklenen üçüncü halving olayından sonra Bitcoin Cash (BCH) fiyat hareketlerini tekrar etmesini beklememiz gerekip gerekmediği soruldu. Tecrübeli tüccar bu iki olayı ‘çap olarak farklı’ gördüğünü dile getirdi.

Ona göre, Bitcoin Cash (BCH) halving etkinliğinin tokenomik yarılanma hissiyle (‘nicel sertleşme’) hiçbir ortak yanı yok. Bu nedenle, sadece Bitcoin (BTC) halving olayları ‘gerçek’ çünkü dijital varlığın kıtlığını artıracak ve bu da fiyatın katlanmasına neden olabilecek.

Halving Ötesinde Bir Hayat Yok mu?

Popüler Bitcoin çatallarının -Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin Satoshi Vision (BSV)-, ilk halving’leri, madencilik süreçlerini büyük ölçüde etkiledi. Daha önce bildirildiği gibi, Bitcoin Cash (BCH) blok hızı yarı yarıya indirildikten sonra yüzde 83 oranında toplandı ve bir bilgisayar korsanının böyle bir hack’i başarıyla tamamlamak için ödemesi gereken maliyet nedeniyle yüzde 51 saldırı olasılığı önemli ölçüde arttı.

Bitcoin SV (BSV) madencileri, kârsızlık riskleri nedeniyle kapasitelerini Bitcoin (BTC) ağına taşıdı. Sonuç olarak, hem BCH hem de BSV hash oranları 1 EH/s’nin altına düştü. Bu durum çok yavaş bir işlem onay hızına neden oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner