Yükleniyor...

En İyi ve En Kötü Kripto Para Projeleri Listesi Yayınlandı

Çin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID), ülke koronavirüs pandemisiyle savaşmaya devam ederken kripto para projelerini değerlendirdiği listeyi yayınladı.

En İyi ve En Kötü Kripto Paralar Hangileri

Çin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID), ülke koronavirüs pandemisiyle savaşmaya devam ederken kripto para projelerini değerlendirdiği listeyi yayınladı. Son listede toplam 37 kripto projesi değerlendirildi. Bu kripto paralar üç ayrı kategoride yer aldı ve genel sıralama da yapıldı.

CCID, en son sıralama güncellemesini Cuma günü yayınladı. Bundan önceki sıralama en son Şubat ayında aynı 37 projenin değerlendirildiği bir rapordu. Merkez; genel sıralamaya ek olarak, kripto projelerini üç ek kategoriye göre değerlendirdi: temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık.

EOS Genel Listede Birinci

Bu ay, EOS genel sıralamanın en üstünde yer alıyor, ardından TRON ve ETHEREUM geliyor. EOS, temel teknolojiden 105.6, yaratıcılıktan 29.1 ve uygulanabilirlikten 21.4 puan aldı. Bu da toplamda 156.1 puanla ilk sıraya yerleşmesini sağladı.

Bitcoin 3 Sıra Geriye Düştü

Bununla beraber Bitcoin Cash 34. sıradan 31. sıraya yükselirken, Bitcoin (BTC) 11. sıradan 14. sıraya düştü. Buna rağmen BTC, yaratıcılık kategorisinde 42.4 puanla zirveye yerleşti.

Detaylar

37 proje de önceki güncellemelerde olduğu gibi üç alt kategoride değerlendirildi. İlk alt kategori olan temel teknolojide EOS listenin başında geliyor, bunu TRON ve IOST takip ediyor. İkinci alt kategori olan uygulanabilirlikte ise Ethereum ilk sırada yer alıyor. Ardından Tron ve Nebulas geliyor. Son alt kategori olan yaratıcılık için BTC, diğer kripto projelerinden önemli ölçüde daha yüksek puan aldı ve bunu EOS ve Ethereum izledi.

IOTA, yeni raporla beraber son sırada yer aldı. Bu düşüşün nedeni olarak ise Trinity cüzdanının hack’lenmesi ve ağın 1 ay boyunca kapalı kalması gösterilebilir.

En İyi 5:

  1. EOS (156.1 puan)
  2. TRON (138.4 puan)
  3. Ethereum (136.4 puan)
  4. Lisk (121.2 puan)
  5. IOST (118.5 puan)

En Kötü 5:

  1. IOTA (72.9 puan)
  2. Decred (76.2 puan)
  3. Bytecoin (77.3 puan)
  4. NANO (79.9 puan)
  5. Litecoin (80.2 puan)

Sıralamalar CCID tarafından kurulan bir varlık olan CCID (Qingdao) Blockchain Araştırma Enstitüsü tarafından derleniyor. Değerlendirme çalışmaları CCID düşünce kuruluşu ve Çin Yazılım Değerlendirme Merkezi gibi çeşitli kuruluşlarla işbirliği içinde yürütülüyor. Merkez, “Bu değerlendirmenin sonucu CCID grubunun devlet kurumları, ticari girişimler, araştırma enstitüleri ve teknoloji geliştiricileri için daha iyi teknik danışmanlık hizmetleri sunmasını sağlayacak” ifadelerini kullanıyor.

CCID en iyi ve en kötü kripto paralar

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner