Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Başarılı Olabileceğine Dair Garanti Yok

Peter Brandt'a göre, Bitcoin'in başarısız finansal sistem sürecinde başarılı olabileceğine dair bir garanti yok.

peter brandt bitcoin başarısız olbilir

Peter Brandt’a göre, Bitcoin’in başarısız finansal sistem sürecinde başarılı olabileceğine dair bir garanti yok.

Tecrübeli yatırımcı Peter Brandt attığı yeni tweet’e göre, Bitcoin’in çökmekte olan finansal sistemden başarılı bir şekilde çıkamayacağını düşünüyor. Bununla birlikte, kripto para birimi savunucuları tarafından yayılan uzun vadeli anlatıya inanıyor.

Bitcoin’in Dönüm Noktası

Ölümcül küresel ekonomiyi kurtarmak için sınırsız likidite sunan merkez bankalarının Bitcoin için mükemmel bir ortam olduğu varsayılıyor. Ancak, dünyanın en büyük kripto para birimi şimdiye kadar batı para sisteminin bu haline herhangi bir yanıt vermedi! İki varlık arasındaki korelasyon son zamanlarda benzeri görülmemiş bir seviyeye ulaştıktan sonra ‘dijital altın’ ABD hisse senetlerinden ayrılmak için mücadele ediyor.

Yine de Mike Novogratz, bu ‘ağaçlarda büyüyen para’nın 2020’yi Bitcoin yılı yapacağına inanıyor. Bu arada Cameron Winklevoss kısa süre önce koronavirüs krizinin kripto endüstrisinin çekim noktası olacağını tweetledi.

Orta Yol Yok

Brandt oldukça aşırı fiyat tahminleri yapmasıyla bilinir. Aralık ayında, önde gelen kripto para biriminin 2020’de 100 bin dolara ulaşabileceği büyük bir yükseliş senaryosu ortaya koymuştu. Ünlü isim bu önyargısını büyük ölçüde değiştirdi, bu da BTC’nin sıfıra inebileceğini düşündürdü.

Öte yandan Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht, Kara Perşembe düşüşünün 100 bin dolar tahminin geçersiz kıldığını iddia etti, bu yüzden şimdi daha düşük fiyatlar öngörüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner