Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin ve Ethereum Arasında Köprü Olacak Token "TBTC" Kullanıma Hazır

Bitcoin ve Ethereum Arasında Köprü Olacak Token “TBTC” Kullanıma Hazır

ABONE OL:google-news

Keep Network tarafından bugün yapılan bir duyuruya göre, Bitcoin (BTC) sahiplerinin güvenli bir şekilde Ethereum’a (ETH) geçmesine ve DeFi uygulamalarından elde edilen verilere erişmesine olanak tanıyan ERC-20 tokeni TBTC, tbt.newtwork’te kullanıma hazır.

Yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar DeFi platformlarında 1 BTC’yi 1 TBTC ile takas edebilecekler. Ayrıca, TBTC yatırılan BTC’lerin sahiplerini seçmek için rastgele işaretler kullanacak.

TBTC, denetlenen ve Binance borsasında hali hazırda kullanımda olan ECDSA eşik değerinin eklenmesi ile birlikte daha güvenilir bir hale getirildi. Ek olarak TBTC, Nexus Mutual aracılığı ile de sigorta korumasına sahip olacak.

TBTC’ye teknik olarak baktığımızda ise, Mart ayında ConsenSys tarafından yapılan üç güvenlik denetimini de geçmişti. Üretim testinin ilk haftalarında, tedarik sınırı kademeli olarak artacak. İlk hafta 3000 TBTC’ye ulaşana kadar tedarik devam edecek, ardından üst tedarik sınırı kaldırılacaktır.

Bu duyuru, başlangıçta Mayıs ayında hayata geçen, ancak kısa süre sonra akıllı sözleşme hatası sebebi ile kaldırılan rc.0’ın devamı olarak görülebilir.

Şimdiye kadar, Scalar Capital’den Linda Xie, Synthetix’ten Kain Warwick, TokenSoft’tan Mason Borda ve Aragon’dan Luis Cuende gibi isimler TBTC’yi BTC ve ETH köprüsü olarak kullanmayı planladıklarını açıkladılar.

Bilindiği üzere kripto para topluluğunda bu durum sıklıkla tartışılıyordu. Kripto para kullanıcıları, bu tarz bir köprünün işleri daha da kolaylaştıracağını savunuyor. Ancak topluluğun beklediği token TBTC olacak mı ve TBTC kripto para topluluğu tarafından beklenen ilgiyi görebilecek mi ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Burada belirsiz olan konu, her ne kadar güvenlik üzerine birçok açıklama yapılsa da kripto para topluluğu, köprü amacı ile kullanılacak olan TBTC’ye zamanla güvenecektir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakAmbvrypto
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,549TakipçilerTakip Et
1,030AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar