Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bloomberg Analisti: "Bitcoin (BTC) Eşsiz Bir Varlık"

Bloomberg Analisti: “Bitcoin (BTC) Eşsiz Bir Varlık”

ABONE OL:google-news

Bloomberg Intelligence’da kıdemli emtia stratejisti olan Mike McGlone, bugün Bitcoin (BTC) hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Analiste göre Bitcoin, hisse senedi ve tahvil fiyatlarındaki hareketten olumlu yönde etkilenecek.

Kurumsal talebin kripto paranın geleceği konusunda oldukça önemli olduğuna dikkat çeken analist, MicroStrategy gibi büyük firmaların yatırım faaliyetleri artış gösterdikçe, lider kripto paranın da potansiyel yükselişinin başlayacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve borsanın birbiriyle nasıl ilişki içerisinde olduğu hakkında açıklama yapan Mike McGlone, Bitcoin’i sınırlı arzı sebebiyle hisse senedi ve tahvil fiyatlarının birincil yararlanıcısı olarak tanımladı.

“Bitcoin, bizim görüşümüze göre, hisse senedi ve tahvil fiyatlarında sınırlı potansiyelin daha da arttığı bir dönemde birincil yararlanıcı olması gereken sabit arzlı bir varlıktır.”

Quantum Economics’te analist olan Jason Deane, McGlone’un yaptığı açıklamanın son derece değerli bir durum olduğunu belirtti. Bitcoin’in toplam arzı her zaman bilindiği için, gelecekteki tahminler kesin rakamlar kullanılarak hesaplanabilir ve sadece kripto varlığın fiyatını ve değerini etkileme talebine bakılır.

Kurumlar Bitcoin’e Yatırım Yapmaya Başladı

McGlone’un tweet’inde önerdiği gibi, büyük kurumsal oyuncular oldukça dikkatli bir şekilde takip edilmeli. Büyük oyuncuların almış oldukları pozisyonlar, Bitcoin’in fiyat görünümü hakkında çok şey söyleyebilir. Örneğin 2013 yılında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in günlerinin sayılı olduğunu söylemişti. Ancak yedi yıl sonra, uluslararası yatırım devi, Bitcoin’i yatırıma değer bir varlık olarak benimsedi ve 425 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı gerçekleştirdi.

7 yıl önceki açıklamaları tamamen değişen ünlü CEO, son günlerde Bitcoin’i dijital altın olarak ve tüm paralardan daha güçlü, daha hızlı ve daha akıllı olarak tanımlıyor. Diğer avantajlarının yanı sıra Bitcoin, marka bilinirliği, ekosistem canlılığı ve ağ hakimiyeti nedeniyle ilgi çekici olarak lanse ediliyor.

Bitcoin ve toplu kripto para piyasası her geçen gün ülkeler ve kurumsal yatırımcılar tarafından daha çok benimsenmeye başladı. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde bankalara kripto para saklama yetkisi verildikten sonra, son olarak stablecoin‘ler için bankalarda rezerv tutma imkanı da düzenleyici ve denetleyici kurum tarafından verildi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakDecryptco
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

987BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,549TakipçilerTakip Et
1,030AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar