Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 6 Hafta İçerisinde Büyük Bir Darbe Alabilir

Kripto para topluluğunun tanınmış isimlerinden olan LarK Davis, 22 Eylül tarihinde attığı bir tweet'de Bitcoin'in (BTC) kısa vadeli yönü hakkında görüşünü bildirdi.

bitcoin dusus yasayabilir

Kripto para topluluğunun tanınmış isimlerinden olan LarK Davis, 22 Eylül tarihinde attığı bir tweet’de Bitcoin’in (BTC) kısa vadeli yönü hakkında görüşünü bildirdi. Ünlü isim, Bitcoin ile hisse senedi piyasaları arasındaki korelasyonun önümüzdeki haftalarda da devam edeceğini ve Bitcoin’de sert düşüşler yaşanacağı tahmininde bulundu. Bununla birlikte Kasım ayının lider kripto para için unutulmaz bir ay olacağını ifade etti.

Bitcoin Önümüzdeki Altı Haftada İçerisinde Büyük Darbe Alabilir! İşte Nedeni

Lark Davis, kripto paralar ve blockchain üzerine yayınları ile tanınan popüler isimler arasında yer alıyor. Davis, 1950-2019 yılları arasındaki S&P 500 Endeksi Ortalama Aylık Getiri raporuna atıfta bulunarak, borsa endeksinin, seçim yıllarında ve Eylül, Ekim aylarında tarihsel olarak kötü performans gösterdiğine dikkat çekti.

Hisse senedi piyasaları ve Bitcoin arasında da güçlü bir korelasyon olduğu için, piyasa değeri açısından lider kripto paranın da bu zaman diliminde büyük darbeler alacağına inanıyor. Bununla birlikte, Bitcoin için bu kasvetli günlerin kısa süreceğini belirten ünlü isim, özellikle Kasım ayında Bitcoin’in güçlü bir geri dönüş yapacağını belirtiyor.

Seçim Yılının Bitcoin İçin Anlamı Nedir?

Birçok analist tarafından defalarca söylediği gibi Bitcoin, ABD seçimlerinden sonra her zaman inanılmaz performans gösterdi. Bunun nedeni, Federal Rezerv’in dolar faiz oranlarını arttıracağına inanılması ve gelen başkanın Bitcoin’i destekleyeceği umudu, dijital varlığa olan talebin de artmasına neden oluyor.

Yazım sırasında 10.491 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, 21 Eylül Pazartesi günü yaklaşık %5 değer kaybetti. Bununla birlikte, şu anda piyasada fiyatı tekrardan yükseltecek boğaların bulunmaması nedeni ile piyasalar oldukça hareketsiz. Önümüzdeki günlerde, Lark Davis’in belirttiği gibi lider kripto para da önümüzdeki günlerde düşüşler yaşanabilir.

Yaklaşan ABD Seçimlerine Ek Olarak Koronavirüs Etkisi Mevcut

Popüler analistlerin birçoğu kripto varlığın geleceğini Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerine bağlıyor. Ancak küresel bir salgın haline gelen koronavirüsün ekonomik etkileri halen büyüyerek devam ettiği için, bulunduğumuz dönem ile tarihsel veriler farklılık gösterebilir. Özellikle yakın zaman içerisinde bulunacağı düşünen aşı haberi sonrası da Bitcoin’de düşüşler meydana gelebilir. Çünkü birçok yatırımcı ekonomik belirsizlikten ötürü, güvenli bir liman olarak gördükleri Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner