Yükleniyor...

Bitcoin ve Etherum’da gergin saatler: Bu veri çok önemli!

2,4 milyar dolar değerindeki Bitcoin ve Ether opsiyonlarının süresi 3 Mayıs'ta dolacak, maksimum BTC kaybı 61 bin dolarda olacak Toplam 2,4 milyar dolar değerindeki Bitcoin ve Ether opsiyon sözleşmeleri 3 Mayıs'ta sona erecek ve bu da piyasada oynaklığın artmasına yol açabilir.

bitcoin ether3

2,4 milyar dolar değerindeki Bitcoin ve Ether opsiyonlarının süresi 3 Mayıs’ta dolacak, maksimum BTC kaybı 61 bin dolarda olacak

Toplam 2,4 milyar dolar değerindeki Bitcoin ve Ether opsiyon sözleşmeleri 3 Mayıs’ta sona erecek ve bu da piyasada oynaklığın artmasına yol açabilir.

Bitcoin opsiyon sözleşmesi, yatırımcıların Bitcoin’ee sahip olmadan Bitcoin fiyat hareketleri hakkında spekülasyon yapmalarına olanak tanıyan bir türev sözleşmedir.İki türü vardır: alım ve satım opsiyonları. Alım opsiyonları yatırımcılara belirli bir tarihten önce belirli bir fiyattan kripto para satın alma hakkı verir. Satım opsiyonları ise yatırımcılara vade tarihinden önce belirli bir fiyattan kripto para satma hakkı verir.

bitcoin ether veri

Kripto paralarda tedirgin eden istatistik!

Yatırımcılar genellikle piyasanın genel durumunu değerlendirmek için put/call oranını bir metrik olarak kullanır. Eğer yatırımcılar satım opsiyonlarından daha fazla satım opsiyonu satın alıyorsa bu bir düşüş işareti olarak kabul edilirken, satım opsiyonlarından daha fazla alım opsiyonu satın alıyorlarsa piyasa duyarlılığı yükseliş olarak kabul edilir. Put-to-call oranının 0,7’nin altında olması yükseliş, 1’in üzerinde olması ise düşüş göstergesi olarak baz alınır.

3 Mayıs’ta 1,39 milyar dolar değerinde toplam 23.367 Bitcoin sözleşmesinin vadesi dolacak. Deribit borsasından alınan veriler, Bitcoin opsiyon sözleşmeleri için satım/alım oranının şu anda 0,5 olduğunu ve maksimum acı noktasının 61.000 dolar olduğunu ortaya koyuyor. Maksimum acı noktası, varlığın en fazla sayıda sahip için mali kayıplara neden olacağı fiyatı ifade eder.

bitcoin ether veri 2

Benzer şekilde, 1 milyar dolar nominal değere sahip toplam 334.248 Ether sözleşmesinin de Cuma günü sona ermesi bekleniyor. Süresi dolan bu sözleşmelerin put-to-call oranı 0,37 ve maksimum noktası 3.000 dolar. Opsiyon sözleşmelerinin sona ermesini tarihsel olarak spot kripto piyasasında kısa vadeli fiyat dalgalanmaları takip etmiştir. Bitcoin ve Ether geçtiğimiz birkaç hafta içinde düşüş baskısı yaşadı.

BTC fiyatı 60.000 $ ‘ın altına düşerek yarılanma sonrası haftalık neredeyse yüzde 20’lik bir düzeltmeye işaret etti. Ether fiyatı da 2.900 doların altına düştü. Kripto piyasası genellikle vadenin dolmasına birkaç gün kala opsiyonların yol açtığı dalgalanmadan geri döner.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner