Yükleniyor...

Ripple’dan (XRP) şaşırtıcı veri: Fiyatı nasıl etkileyecek?

Ripple (XRP), açık faizde yer hareketsiz token'ların kısa süredeki artışıyla yatırımcısında endişe yarattı.

xrp ripple yükselis grafik

Ripple (XRP), açık faizde yer hareketsiz token’ların kısa süredeki artışıyla yatırımcısında endişe yarattı.

Piyasadaki geri çekilmesiyle birlikte XRP ve diğer kripto paralar için çalkantılı bir dönem başladı. Major coin, yedi günlük bir süre içinde yüzde 10,1 düşerken, The Crypto Basic tarafından yayınlanan bir rapor, aynı zaman diliminde yüzde 13,3 düşen genel piyasadan daha iyi performans gösterdiğini doğruladı.

XRP kısa bir zaman diliminde 0,4782 dolara kadar geriledi, ancak hızlı bir toparlanma hareketi 0,50, 0,51 ve son olarak 0,52 dolar seviyelerine yükseliş getirdi. Santiment, toparlanma hamlesinin ortasında, hareketsiz XRP hareketlerinde gözlemlenebilir bir artışa dikkat çekti.

Analist XRP icin 2025 yili tahminini acikladi (1)

Ripple’da (XRP) düşündüren sessizlik!

The Crypto Basic dün yayınladığı analitik bir yazıda, piyasa katılımcıları tarafından taşınan eski token sayısında büyük bir artış olduğunu ve değerin 1 Mayıs’ta 130,14 milyara yükseldiğini tespit etmek için Token Age Consumed metriğinden yararlandı.

Özellikle bu gösterge, belirli bir günde traderlar tarafından taşınan XRP miktarını izler ve ardından bu rakamı tokenların en son taşındığı zaman ile çarpar. En son veriler 13 Nisan’dan bu yana görülen en yüksek değere işaret ediyor ve piyasa katılımcılarının 1 Mayıs’ta büyük miktarda hareketsiz XRP tokenı taşıdığını gösteriyor.

Santiment, XRP ağının 13 Nisan’da 131,41 milyar tutarında benzer bir artışa tanık olurken, piyasanın buna büyük bir çöküşle karşılık verdiğini doğruladı. Bu yükseliş, 11 ve 12 Nisan tarihlerinde yüzde 11,54’lük bir düşüş kaydetmiş olan XRP için olumsuz döneme denk geldi.

xrp ripple

Sonuç olarak, bu metriğikteki artış, yatırımcıların daha sert düşüşlere karşı bir önlem olarak varlıklarını satmak veya dağıtmak için hareket etmelerinin bir sonucuydu. Bu da XRP’nin 13 Nisan’da yüzde 12,44’lük büyük bir fiyat düşüşüne uğramasına yol açarak 17 Ağustos 2023’ten bu yana en büyük gün içi kaybını yaşamasına neden oldu.

Bununla birlikte, sektör uzmanları 1 Mayıs’ta taşınan tokenlardaki artışın farklı bir sonuca yol açabileceğine inanıyor. Santiment tarafından ileri sürüldüğü üzere, hareketlilikteki son artış, yatırımcıların daha fazla XRP toplamak için acele etmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu durum, XRP’nin halihazırda 0,52 doları geri aldığını gören devam eden rahatlama rallisini destekleyebilir.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner