Yükleniyor...

Dev proje tepkilere yenildi: Para dağıtmak zorunda kaldı!

EigenLayer, ilk airdrop'una yönelik eleştirileriden 28 bin uygun cüzdan adresine fazladan 100 ile110 EIGEN dağıtacağını açıkladı.

airdrop EIGEN

EigenLayer, ilk airdrop’una yönelik eleştirileriden 28 bin uygun cüzdan adresine fazladan 100 ile110 EIGEN dağıtacağını açıkladı.

Ethereum‘un yeniden yapılandırma protokolü EigenLayer, ilk airdrop duyurusundan yalnızca birkaç gün sonra 280.000’den fazla cüzdana yaklaşık 28 milyon EIGEN dağıtacağını duyurdu. Pazartesi günü, EigenLayer toplam arzının yüzde 15’ini topluluğa tahsis edeceğini duyurdu, başta Türkiye kripto ekosistemi olmak üzere pek çok topluluk bu gelişmeyi eleştiri yağmuruna tuttu.

Eigen Foundation‘ın 2 Mayıs’ta X’e paylaştığı bir gönderide, 29 Nisan’dan önce protokolle etkileşime giren kullanıcıların cüzdanlarına ek olarak EIGEN göndereceğini belirtti. Yeni airdrop, bir önceki etkinlikten ödül kazanan kullanıcıları da kapsayacak.

EigenLayer’den kritik airdrop gelişmesi!

Takip eden bir blog yazısında ekip, Sezon 1 talep sahiplerinin en az 110 EIGEN alacağını, Sezon 2 talep sahiplerinin ise (15 Mart ve 29 Nisan tarihleri arasında protokolle etkileşime girenlerin) en az 100 EIGEN alacağını duyurdu.

EIGAN LAYER airdrop

EIGEN henüz piyasaya sürülmemesine rağmen, Aevo verilerine göre sürekli vadeli işlem sözleşmeleri şu anda türev piyasasında 10 dolardan işlem görüyor, buradan yola çıkarak en son airdrop’un yaklaşık 280 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilebilir. İlk airdrop’un dışında kaldığını düşünen kullanıcılar, 30 Nisan’da “stakedrop” programını duyurduktan sonra restaking protokolün eleştiri yağdırdı.

Söz konusu eleştiri büyük bir kısmını EIGEN’in devredilemez token yapısına, yüzde 15’lik topluluk tahsisine ve ABD, Kanada, Çin ve Rusya dahil olmak üzere 30 ülkeden kullanıcıların EIGEN’ları talep etmelerinin engellendiğini gören VPN karşıtı önlemlere odakladı.

EigenLayer, airdrop’tan çıkarılmış olabilecek daha fazla testnet kullanıcısını dahil etmeye çalışacağını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner