Yükleniyor...

Bitcoin’in Yatay Trendi Altcoin’ler için Bir Fırsat Olabilir

Son haftalarda kripto piyasası sağlam bir konsolidasyon sürecinin içinde sıkışmış durumda.

Bitcoin Altcoin

Son haftalarda kripto piyasası sağlam bir konsolidasyon sürecinin içinde sıkışmış durumda. Bitcoin, her iki yöne herhangi bir momentum kazanamıyor ve 7.500 – 7.000 dolar aralığına sıkışıp kalmış durumda. Bir kripto para analisti, Bitcoin’in önümüzdeki yıl yavaş yavaş yükseleceğini, bunun da küçük kripto parala için çok sayıda long fırsatlar sunacağını söyledi.

Bitcoin bir süredir 7.000 dolar bölgesinin alt kısmında konsolide oluyor ve bu bölgeden ayrılacağını gösteren herhangi bir işaret vermiyor. Hem boğalar hem de ayıların kontrolü ele geçirme girişimleri her seferinde başarısız oluyor. Boğalar 7.000 dolar desteğini savunurken, ayılar 7.700 dolar direncinde pozisyonlarını koruyorlar.

Büyük altcoin’lerin çoğu da son zamanlarda Bitcoin’in fiyat hareketlerini yakından takip ediyor. Özellikle Bitcoin’in düşük volatilite ve işlem hacminde olduğu dönemlerde bunun yaşanması normal olarak değerlendirilebilir. Ancak şunu hatırlatmak gerekiyor; bu şekildeki konsolidasyon dönemlerinin çoğundan sonra büyük fiyat hareketleri gelir ve bu hareketler kısa dönemli trendleri oluşturur.

Twitter’daki popüler kripto para analistlerinden CryptoGainz, attığı bir tweet’te, Bitcoin’in 2020 yılı boyunca düzgün bir yükseliş göreceğine inandığını söyledi. Yani Bitcoin, yavaş adımlarla yükselişine devam edecek. Bu yavaş yükseliş ise altcoin sezonu için katalizör olabilir. Bazı büyük altcoin’ler BTC paritesinde önemli ölçüde kazançlar sağlayabilir.

CryptoGainz, attığı tweet’te, “Bence şu an en iyisi ALT-BTC paritelerinde long dip. BTC alt’lardan daha düşük performans gösterecek ancak yavaşça yükselecek. BTC’deki yükseliş durduğunda, ALT/BTC paritelerinde short sıkışması olacak. O zaman BTC/USD ve ALT/USD paritelerini short’layın” değerlendirmesinde bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner