Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Ayı Piyasasından Çıktı Mı? İşte Analistlerin 2020 Boğa Piyasası Tahminleri

Bitcoin (BTC), 3.

Bitcoin btc boğa 2020

Bitcoin (BTC), 3.100 ila 14.000 dolar arasında bir ay süren ralli sonrasında Temmuz ayında çökmeye başladığı için yatırımcılar kripto para biriminin boğa piyasasında kalıp kalmadığını merak ediyorlar. Tanınmış bir analist ve kripto para fonu yöneticisine göre, Bitcoin boğa piyasasının merkezinde kalmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Boğaları Birikim Aşamasında

Kripto para fonu Adaptive Capital ortağı Willy Woo’ya göre yatırımcı faaliyetlerini takip eden – piyasa döngüleriyle yakından ilgili – indikatörler, Bitcoin’in ayı piyasasında olmadığına dair net işaretler sunuyor.

Buna ek olarak Woo, Twitter hesabında yeni kanıtlar sunmaya devam ederken, indikatörler BTC’nin, Bitcoin’e bir veya daha yüksek bir büyüklük getiren bir üst ralliyi takip eden boğa piyasasının “yeniden biriktirme” aşamasının ortasında olduğunu gösteriyor.

Kısaca Woo’nun analizi, Bitcoin’in 2020’nin ikinci yarısına kadar daha da yüksek seviyelere çıkmak için patlayacağı anlamına geliyor. Bu da BTC’nin birkaç ay veya bir yıl sonra yeni tarihi zirveler görebileceği anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC) Olası Düşüşü Yükselişi Tetikler

Woo daha öncede, Bitcoin’in, çok ay süren bir gerilemeden sonra “yükselişe geçtiği”ni belirten bir analiz yayınlamıştı.

Ayrıca popüler analist Mexbt, bunu göz önünde bulundurarak, “tabanın büyük olasılıkla” oluştuğunu, yani 6.500 dolar seviyesinin altındaki herhangi bir hareketin “makro görünümde sadece bir fitil olacağını” iddia etti. Ayrıca kripto para yatırımcılarının Mayıs 2020’de gerçekleşecek olan halving sonrası ilgilerinin artacağını söyledi.

Boğa Koşusu Ufukta

Bitcoin’in bir sonraki yükseliş ayağının ufukta olduğunu öne süren sadece Woo değil.

22 Aralık’ta yükseliş dönüşümünü açıklayan Velvet adlı analist, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in “Mart ayına kadar 20.000 dolar görebildiğine” inandığını açıkladı. Analistin yukarıda yayınladığı tabloya göre BTC’nin Mayıs 2020 yarılanması, ikinci bir ralliye işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner