Anasayfa Analizler Bitcoin Teknik Analizi: 30 Aralık 2019

Bitcoin Teknik Analizi: 30 Aralık 2019

ABONE OL:google-news

BİTCOİN’DE 7500 SEVİYESİNE DİKKAT

Aşağıdaki grafikte fibonacci kanalı ve uzun vadeli düşen kanal gösterilmiştir. 7500 usdt seviyesi Haziran 2019’da görülmüş en yüksek seviye olan 13800 usdt’den gelen düşen kanalın orta çizgisi seviyeleri. Bu direncin aşılması durumunda 7800 ve daha sonra 8350 usdt seviyeleri gündeme gelebilir.

Aşağı yönde hareketin gerçekleşmesi durumunda 7070 seviyesindeki yatay destek takip edilmeli. Bu seviyenin altında günlük kapanışlar gelirse, 6600, 6400 ve 6200 seviyeleri destek olarak karşımıza çıkacaktır.

6600 seviyesi grafikte gösterilmiş olan uzun vadeli fibonacci kanalının 1 katsayısından geçen  kanal çizgisi olması açısından da oldukça önemli.

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

BTCUSDT’DE İNDİKATÖRLERİN DURUMU

Aşağıdaki grafikte gösterilmiş olan ADX indikatörünün günlük grafikte 20 seviyesinin hemen altında olması 7500 – 6400 arasında yatay piyasanın bir süre daha devam etme ihtimalini artırıyor.

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

50 GÜNLÜK EMA (ÜSSEL HAREKETLİ ORTALAMA) ve EĞİMİ

BtcUsdt grafiğinde 50 günlük EMA incelendiğinde ise bu hareketli ortalamanın yaklaşık 7500 seviyesinden geçtiği göülüyor. Bu da, yılın son günlerinde bitcoinin 7500 usdt seviyesini neden aşamadığı için bir açıklama olarak kabul edilebilir.

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

Diğer taraftan, 50 günlük EMA’nın eğiminin aşağı (negatif) olması, bu eğriye doğru yaşanan yükselişlerin tepki olarak değerlendirilmesinin doğru olabileceğini gösteriyor.

Sonuç olarak;

Yukarıdaki grafikte gösterilmiş olan düşen kanal direnç seviyeleri aşılmadıkça, düşüş bir süre daha devam edecektir.

Mutlu yıllar.

Çarşamba günü (1 Ocak 2020) alt coin analizi ile görüşmek üzere…

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Mehmet Yıldızlı
Mehmet Yıldızlıhttps://www.coinkolik.com
Ankara'da Yüce Fen Lisesi'nden 1992 yılında mezun oldu. Aynı sene Marmara Çevre Mühendisliği'ni kazandı. Üç sene burada öğrenim hayatına devam ettikten sonra, 1992 yılından itibaren ilgilendiği hisse senedi piyasaları, işletme ve finansla ilgili teorik bilgiyi de derinlemesine öğrenmek istediği için üniversite sınavına tekrar girerek Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme bölümünde öğrenim hayatına devam etti. Mehmet Yıldızlı 28 Kasım 2018 tarihinde kurduğu Paradox Danışmanlık Bilişim Tic. Ltd. Şti altında çalışmalarına devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

919BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,500TakipçilerTakip Et
584AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar