Yükleniyor...

Bitcoin Teknik Analizi: 30 Aralık 2019

BİTCOİN’DE 7500 SEVİYESİNE DİKKAT Aşağıdaki grafikte fibonacci kanalı ve uzun vadeli düşen kanal gösterilmiştir.

Bitcoin Fiyat Analizi

BİTCOİN’DE 7500 SEVİYESİNE DİKKAT

Aşağıdaki grafikte fibonacci kanalı ve uzun vadeli düşen kanal gösterilmiştir. 7500 usdt seviyesi Haziran 2019’da görülmüş en yüksek seviye olan 13800 usdt’den gelen düşen kanalın orta çizgisi seviyeleri. Bu direncin aşılması durumunda 7800 ve daha sonra 8350 usdt seviyeleri gündeme gelebilir.

Aşağı yönde hareketin gerçekleşmesi durumunda 7070 seviyesindeki yatay destek takip edilmeli. Bu seviyenin altında günlük kapanışlar gelirse, 6600, 6400 ve 6200 seviyeleri destek olarak karşımıza çıkacaktır.

6600 seviyesi grafikte gösterilmiş olan uzun vadeli fibonacci kanalının 1 katsayısından geçen  kanal çizgisi olması açısından da oldukça önemli.

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

BTCUSDT’DE İNDİKATÖRLERİN DURUMU

Aşağıdaki grafikte gösterilmiş olan ADX indikatörünün günlük grafikte 20 seviyesinin hemen altında olması 7500 – 6400 arasında yatay piyasanın bir süre daha devam etme ihtimalini artırıyor.

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

50 GÜNLÜK EMA (ÜSSEL HAREKETLİ ORTALAMA) ve EĞİMİ

BtcUsdt grafiğinde 50 günlük EMA incelendiğinde ise bu hareketli ortalamanın yaklaşık 7500 seviyesinden geçtiği göülüyor. Bu da, yılın son günlerinde bitcoinin 7500 usdt seviyesini neden aşamadığı için bir açıklama olarak kabul edilebilir.

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

Diğer taraftan, 50 günlük EMA’nın eğiminin aşağı (negatif) olması, bu eğriye doğru yaşanan yükselişlerin tepki olarak değerlendirilmesinin doğru olabileceğini gösteriyor.

Sonuç olarak;

Yukarıdaki grafikte gösterilmiş olan düşen kanal direnç seviyeleri aşılmadıkça, düşüş bir süre daha devam edecektir.

Mutlu yıllar.

Çarşamba günü (1 Ocak 2020) alt coin analizi ile görüşmek üzere…

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner