Yükleniyor...

Bitcoin Yatırımcısını Öldüren 20 Yaşındaki Genç Tutuklandı!

24 yaşındaki Norveçli Bitcoin yatırımcısı Heikki Bjørklund Paltto'yu acımasızca öldüren genç tutuklandı.

Bitcoin Cinayeti

24 yaşındaki Norveçli Bitcoin yatırımcısı Heikki Bjørklund Paltto’yu acımasızca öldüren genç tutuklandı. Suçlu Makaveli Lindén başarılı bir uluslararası operasyonun ardından Fransa’da polis tarafından gözaltına alındı.

İsveçli haber kuruluşu Aftonbladet, Oslo polisinin 20 yaşındaki Lindén’in Oslo’nun Majorstuen mahallesindeki dairesinde Paltto’yu bıçaklayarak öldürmesinden kısa bir süre sonra yakalandığını doğruladı.

İsveç’in Uppsala kentinde yaşayan yabancı uyruklu Lindén, cinayet işledikten sonra Norveç’ten kaçmıştı. Yerel makamlara göre şüpheli, Norveç polisi henüz kamuoyuna açıklamamış olsa da Fransa’da tutuklandı.

Başlangıçta suç Paltto’nun Bitcoin yatırımcısı olmasına bağlandı ki gencin portföyünde yüz binlerce dolarlık Bitcoin bulunduğu belirtiliyor. Yerel polis departmanındaki kaynaklar, cinayetten kısa bir süre önce gencin çok miktarda Bitcoin sattığını ve bir daire satın almak için bu parayı kullanmayı planladığını söylüyor. Norveç polisine göre Lindén, Paltto’nun Bitcoin’lerini gaspetmek için öldürmedi. Paltto, rastgele bir cinayete kurban gitti.

Hırsızlık ve uyuşturucu kullanmaktan sabıkası bulunan 20 yaşındaki gencin, cinayet mahallinden çok uzak olmayan bir noktada başka bir soyguna daha karıştığı iddia ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner