Yükleniyor...

Bitcoin Akıllı Sözleşmesi Kullanılarak İlk Yük Sevkiyatı Yapıldı

Rootstock (RSK) kullanarak yük taşıma platformu inşa eden bir Blockchain start-up'ı olan DexFreight ilk başarılı sevkiyatını gerçekleştirdi.

Bitcoin Nakliye

Rootstock (RSK) kullanarak yük taşıma platformu inşa eden bir Blockchain start-up’ı olan DexFreight ilk başarılı sevkiyatını gerçekleştirdi. DexFreight, Medley ve Florida arasındaki dondurulmuş gıdaların sevkiyatının Bitcoin akıllı sözleşmesi kullanılarak başarıyla gerçekleştirdiğini duyurdu.

Dexfreight’ın daha sık kullanılan Ethereum yerine Bitcoin Blockchain’e dayalı akıllı sözleşmeyi kullandı. Teslimatlar başarıyla sağlandı ve ödeme taşıyıcı şirkete başarıyla yapıldı

Konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı:

Bu ilk kamyon nakliyesi için dexFreight, en hızlı büyüyen deniz ürünleri toptancılarından biri olan Arel Trucking Inc. 180’den fazla kamyona sahip bir taşıyıcı olan Netuno USA ve Bitcoin tarafından güvence altına alınan ilk akıllı sözleşme platformu RSK ile ortaklık kurdu.

İşlemin fonları, entegre RSK platformundaki akıllı sözleşme ile emanette tutuldu ve teslimatın ardından otomatik olarak ödeme gerçekleştirildi.

Bu son gelişme belki de kamyon endüstrisi için oldukça önemki. İki açıdan büyük olasılıkları temsil ediyor. İlk olarak, yol boyunca teknolojiyi bütünleştiren taşıyıcıların güvenilir bir şekilde ödeme alabilmesi. İkincisi ise şeffaflık ve rekabet.

Platform, nihayetinde daha küçük nakliyecilerin bildikleri kişilere sadık olma eğilimini artıracak, rekabete girişmelerini sağlayacak, gelişen ve rekabetçi bir pazar haline gelecek.

Teslimat süresi, hasar ve gerçek zamanlı istatistiklerinin herhangi bir şirkete iş için yarışta eşit bir şans vereceği liyakate dayalı bir sistem. Dahası, ödenmesi gereken sözleşmeler için haftalarca veya aylarca beklenmeyecek. Küçük şirketlerin bile katılabileceği gerçekçi, şeffaf ve kolay bir ihale süreci oluşturulacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner