Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin'i Yeniden Eğlenceli Hale Getiren Lightning Uygulaması

Bitcoin’i Yeniden Eğlenceli Hale Getiren Lightning Uygulaması

ABONE OL:google-news

Bu hafta Lightning Network‘ü kullanarak 150’den fazla kişi Bitcoin ile pizza aldı. Kripto para ödemeleri startup’ı Fold, Çarşamba günü Dominos temelli web tabanlı Lightning uygulamasını kullanıma sundu. Web tabanlı uygulama temelde kullanıcıların fiat para ile pizza almalarını sağlıyor. Fold ürün lideri Will Reeves, “Bitcoin’i yeniden eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz ve Lightning Network’ün ana akım için hazır olduğunu göstermeye çalışıyoruz.” dedi.

Müşteriler Adına Sipariş Veriliyor

Fold web uygulaması, önümüzdeki altı ay içinde Starbucks, Whole Foods, Dunkin Donuts, Target ve Uber dahil olmak üzere birçok şirketi alışveriş seçeneklerine eklemeyi planlıyor. Bunlar resmi ortaklıklar değil ve Fold müşterileri adına sipariş veriyor. Bitcoin ile yapılan ödemeleri sorunsuz alışveriş deneyimi için fiat para birimine dönüştürülüyor.

Dominos deneyiminden bahseden Reeves, “Ortalama satın alma miktarı 25 dolardı. Lightning Network’te ortalama ödeme genellikle 5 doların altında olduğundan ilk defa ağın hacmen daha yüksek değer sahip ödemeleri görmesini sağladık.” değerlendirmesinde bulundu. Ayrıca  Reeves, ABD’nin her eyaletinden pizza alındığını söyledi.

1ML’ye göre, Lightning ağı bu hafta rekor kırarak 26.588’den fazla ödeme kanalıyla geçen aya göre yüzde 39 oranında artışla 2,4 milyon doların işlenmesini sağladı.

Reeves, Fold’un Lightning entegrasyonundan sonra hem Android hem de iOS için mobil uygulamasını başlatmayı planladıklarını açıkladı. Reeves, Fold’un şu anda aylık 1.500 kullanıcıya hizmet verdiğini ve 2014 yılında uygulamanın ilk sürümünü başlattığından bu yana yaklaşık 35.000 Bitcoin işlemini kolaylaştırdığını söyledi. Startup’ın gelecekte kripto para cüzdan girişimleriyle ortaklık kurma planı bulunuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar