Yükleniyor...

Bitcoin’i Yeniden Eğlenceli Hale Getiren Lightning Uygulaması

Bu hafta Lightning Network'ü kullanarak 150'den fazla kişi Bitcoin ile pizza aldı.

Bitcoin Pizza

Bu hafta Lightning Network’ü kullanarak 150’den fazla kişi Bitcoin ile pizza aldı. Kripto para ödemeleri startup’ı Fold, Çarşamba günü Dominos temelli web tabanlı Lightning uygulamasını kullanıma sundu. Web tabanlı uygulama temelde kullanıcıların fiat para ile pizza almalarını sağlıyor. Fold ürün lideri Will Reeves, “Bitcoin’i yeniden eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz ve Lightning Network’ün ana akım için hazır olduğunu göstermeye çalışıyoruz.” dedi.

Müşteriler Adına Sipariş Veriliyor

Fold web uygulaması, önümüzdeki altı ay içinde Starbucks, Whole Foods, Dunkin Donuts, Target ve Uber dahil olmak üzere birçok şirketi alışveriş seçeneklerine eklemeyi planlıyor. Bunlar resmi ortaklıklar değil ve Fold müşterileri adına sipariş veriyor. Bitcoin ile yapılan ödemeleri sorunsuz alışveriş deneyimi için fiat para birimine dönüştürülüyor.

Dominos deneyiminden bahseden Reeves, “Ortalama satın alma miktarı 25 dolardı. Lightning Network’te ortalama ödeme genellikle 5 doların altında olduğundan ilk defa ağın hacmen daha yüksek değer sahip ödemeleri görmesini sağladık.” değerlendirmesinde bulundu. Ayrıca  Reeves, ABD’nin her eyaletinden pizza alındığını söyledi.

1ML’ye göre, Lightning ağı bu hafta rekor kırarak 26.588’den fazla ödeme kanalıyla geçen aya göre yüzde 39 oranında artışla 2,4 milyon doların işlenmesini sağladı.

Reeves, Fold’un Lightning entegrasyonundan sonra hem Android hem de iOS için mobil uygulamasını başlatmayı planladıklarını açıkladı. Reeves, Fold’un şu anda aylık 1.500 kullanıcıya hizmet verdiğini ve 2014 yılında uygulamanın ilk sürümünü başlattığından bu yana yaklaşık 35.000 Bitcoin işlemini kolaylaştırdığını söyledi. Startup’ın gelecekte kripto para cüzdan girişimleriyle ortaklık kurma planı bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner