Yükleniyor...

Bir Avrupa Ülkesinde Postaneden Kripto Para Alma Dönemi Başladı

Lihtenştayn’ın resmi postanesi Liechtensteinische Post AG, İsviçre’de düzenlenmiş bir ödeme hizmeti sağlayıcısı olan İsviçreli Blockchain şirketi Värdex Suisse ile önemli bir ortaklı kurdu.

Postaneden Kripto Para Alma

Lihtenştayn’ın resmi postanesi Liechtensteinische Post AG, İsviçre’de düzenlenmiş bir ödeme hizmeti sağlayıcısı olan İsviçreli Blockchain şirketi Värdex Suisse ile önemli bir ortaklı kurdu. Kurulan ortaklık ile fiat paralarıdan kripto para birimi değişim hizmeti sunulacak.

Birçok Kripto Para Birimi Alınabiliyor

Lihtenştayn’ın başkenti Vaduz’daki Liechtensteinische Post AG ofisi, 15 Şubat’ta kripto para değişim hizmetini başlattı. Müşteriler, fiat paralarını Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerine dönüştürebilecekler. Fiat para ile kripto para alan müşterilere fiziksel bir kripto para cüzdanı veriliyor.

37.800 nüfuslu Lihtenştayn dünyadaki en kripto dostu ülkeler arasında yer alıyor. Haziran 2018’de Lihtenştayn, Blockchain Yasası’nı tanıttı. Blockchain Yasası’nın amacı, 160 km karelik dünyanın en küçük ülkesi Lihtenştayn’ı kurumsal yatırımcılar için bir kripto merkezi haline getirmek. Lihtenştayn’da bir Blockchain şirketi bir banka hesabı açmadan kendi kendini kurabilir. Ayrıca, ülkenin önde gelen finans kurumu Bank Frick doğrudan kripto para kabul ediyor.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında Lihtenştayn prensi, Crown Prince Alois, CNBC’ye konuşmuş ve Bitcoin’e yatırım yapmanın ailesinin servetini geri kazanmasına yardım edeceğine inandığını söylemişti. Ayrıca monarşinin günlük yönetimini takip etmek ve yönetmek için Blockchain teknolojisinin kullanımının araştırdıklarını dile getirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner