Yükleniyor...

Bitcoin’de 31.500 direnci bölüm sonu canavarı

BTC'de 23 Haziran'dan bu yana devam eden range (fiyat aralığı) içindeyiz.

Bitcoin analiz

BTC’de 23 Haziran’dan bu yana devam eden range (fiyat aralığı) içindeyiz. Büyük zaman dilimlerinde yön tayini yapabilmek için öncelikle bu fiyat aralığının terk edilmesi gerekmektedir. Şimdi bu koşullar dahilinde fiyatın neler yapabileceğine madde madde bakalım, ona göre oyun planınızı netleştirebilirsiniz.

Ekran Resmi 2023 07 11 11.00.49

1) Öncelikle range içerisinde yer alan kırmızı kutu, boğalar için bu zaman diliminde bölüm sonu canavarı gibi. Fiyatın bu kutu üzerinde kalması demek, büyük ihtimalle 31500 direncinin de geçilmesi demek olacak. Bu durumda fiyatın hacimli bir şekilde kırmızı kutuyu aşması ve aynı bölgeye retest vermesi alım fırsatı olarak çalışabilir. Kurucusu olduğum WPA’in bir diğer markası olan The Wolf’s Men ücretsiz vadeli kanalında kırmızı kutudan short işlememiz bulunmakta. Bu, taşıdığımız spot paritelere hedge görevi görüyor.

2) BTC, bu zaman diliminde bullish yönünü sürdürecekse, düşüş gösterse bile mavi kesik çizginin likiditesini alarak yükselmeli ve hacimli bir şekilde range içine girmeli. Bu durumda 29531 ile belirttiğim RL seviyesinin alıcılı yönde çalışması beklenir ve tekrar 31500 seviyeleri hedeflenebilir.

3) Paritenin, siyah kutu ile belirttiğim 28687-28400 aralığına düşmesi, şu an içinde bulunduğumuz range’i dağıtım şemasına dönüştürebilir. Bu durumda RL seviyesine olabilecek retestler satış fırsatı olarak görülebilir.

4) 3. olasılığın gerçekleşmesi durumunda paritenin 26100 seviyelerine kadar düşmesini beklerim. Neden 26100 seviyesi diye soracak olursanız da benim için önemli olan kırmızı eğri ile belirttiğim likidite bölgesinin temizlenmesi ve test edilmemiş bir bölge olan yeşil kutunun olduğu seviyelerinin güçlü bir talep bölgesi olmasını beklememden kaynaklı. O bölgelerin üzerinde fiyatın güçlü alıcıları karşılayabileceği bir talep bölgesi bulunmamaktadır. Tüm bu oyun planlarının yanında şu an parite yüksek zaman dilimlerinde bullish yönelimini sürdürüyor. Bahsettiğim koşullar gerçekleşmeden BTC düşecek demek çok sağlıklı olmayabilir. Herkese iyi günler ve bol kazançlı haftalar diliyorum.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner