Yükleniyor...

Arbitrum tabanlı Rodeo Finance’e kripto saldırısı!

Arbitrum ekosisteminde yer alan DeFi platform Rodeo Finance, 1,5 milyon dolar değerinde kripto saldırısına maruz kaldı.

hacker peter schiff

Arbitrum ekosisteminde yer alan DeFi platform Rodeo Finance, 1,5 milyon dolar değerinde kripto saldırısına maruz kaldı.

Kripto para piyasasına gelen canlılık ile birlikte artan illegal olaylar, yatırımcıların ve şirketlerin başına dert olmaya devam ediyor. Hackerlar, kripto projelerine hem yazılımsal hem de sosyal şekilde zarar vermeye devam ediyor. Son olarak Rodeo Finance’i hedefine alan kripto saldırganları, şirketi 1,5 milyon dolarlık zarara uğrattı. Saldırgan, çaldığı fonları Arbitrum’dan Ethereum’a taşıdı ve fonları gizlemek için Tornado Cash’i kullandı.

810 Adet Ethereum (ETH) Çalındı

Rodeo Finance, gün içerisinde ani bir kripto saldırısının kurbanı oldu. Toplamda 810 tane (1,5 milyon dolar) Ethereum’u (ETH) kendi fonuna geçiren hacker, onchain verileriyle dikkat çekti. Olayı ilk olarak tespit eden blockchain güvenlik firması PeckShield, yayınladığı veriler ile saldırıyı ele aldı.

PeckShield raporu, saldırganın Arbitrum’dan elde ettiği fonları Ethereum’a aktardığını gösteriyor. Daha sonra çalınan token’ları, ETH’ye dönüştürmeden önce çeşitli diğer varlıklarla değiştirdiğini belirtiyor. Kripto saldırısının son aşaması, ETH’nin Tornado Cash aracılığıyla yönlendirildiğini ve fonları gizlemeye çalışması şeklinde yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner