Yükleniyor...

Birleşik Krallık, kripto ATM’lerini radarına aldı

Birleşik Krallık Düzenleyicisi, kripto ATM'leriyle ilgili faaliyetlerini hızlandıracağını bildirdi.

birleşik krallık

Birleşik Krallık Düzenleyicisi, kripto ATM’leriyle ilgili faaliyetlerini hızlandıracağını bildirdi.

Birleşik Krallık’taki kripto ATM’lerine karşı alınan önlemler artıyor. Mali gözlemci, Güney Batı Bölgesel Organize Suç Birimi ve Greater London, Bedfordshire ve Hertfordshire polis güçleri ile birlikte, kripto ATM’lerine yönelik teftişler gerçekleştirdi. Mali Yürütme Otoritesi (FCA), Birleşik Krallık’taki kripto ATM’leriyle ilgili Mayıs ve Haziran aylarında 18 sitenin daha denetlendiğini ifade etti.

Denetimler Artacak

Kriptoya dair ATM’ler üzerindeki denetimlerini artıracağını vurgulayan Birleşik Krallık, küresel çapta dikkat çekti. Mayıs ve Haziran ayındaki denetimler ile birlikte toplamda 34 teftiş gerçekleştiren düzenleyiciler, ilgili alandaki güvenlik önlemlerini artırıyor. Yakın zamanda kripto ATM’leriyle ilgili yaşanan en çarpıcı olay ise, bir kişinin ATM’ye 1.000 İngiliz Sterlini (1.290 dolar) ödemesi ve makinenin işlemi başarısız olarak ifade etmesine rağmen para iadesi yapmaması oldu.

FCA, Mart 2022’den bu yana, ülkedeki herhangi bir kripto ATM’nin yasa dışı bir şekilde çalıştığını ve tüketicilerin bir dolandırıcılığa uğramaları gibi durumlar ters giderse, korunmayacağını bildiren çeşitli uyarılar yayınladı. Giderek artan kripto ATM problemleri için güvenlik önlemleri ve teftişlerini artıran Birleşik Krallık, bu konuda uyarı yapmaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner