Yükleniyor...

Birleşik Krallık’ta Suça Karşı Kripto Yasası Kabul Edildi

Birleşik Krallık, suç için kullanılan kripto paraları toplama ve el koymayı kapsayan yasayı onayladı.

birleşik krallık

Birleşik Krallık, suç için kullanılan kripto paraları toplama ve el koymayı kapsayan yasayı onayladı.

Birleşik Krallık Lordlar Kamarası, kripto paranın suça karışan bölümü için karar verdi. Bununla birlikte yasaya göre suça karıştığı tespit edilen kripto paralara el konulabilecek.

Birleşik Krallık’ın Kripto Yasası Lordlar Kamarası’ndan Onay Aldı

Birleşik Krallık Lordlar Kamarası, suç için kullanılan kripto paraların ele geçirilmesine ve dondurulmasına yardımcı olacak yasa tasarısını kabul etti. Eylül ayında gündeme gelen tasarı, şimdi Meclis’in son aşamasında bulunuyor.

Birleşik Krallık’ınn Ekonomik Suç ve Kurumsal Şeffaflık Yasası, kolluk kuvvetlerine suç için kullanılan kripto paraları ele geçirme ve dondurma yetkisi vererek, Lordlar Kamarası tarafından kabul edildi. Tasarı, daha önceki işlemlerde terörizm davalarına kadar uzanan tedbirlerin sağlanması için tadil edildi ve yetkililerin suçla ilişkili kripto paraları belirleyebilecek mülklere el koymasına yardımcı olacak önlemler eklendi. Ayrıca, mahkemelerin yetkililerden suç için kullanılan kripto paraları ele geçirmesini ve dondurmasını talep etmesine imkan tanıyan bir değişiklik yapıldı.

birleşik krallık

Hükümet, Mart ayında yaptığı açıklamada, kriptonun suç teşkil eden suistimali ile mücadelenin üç yıllık ekonomik suç gündeminin bir parçası olduğunu belirtmişti.

Ulusal Suç Teşkilatının genel müdürü Graeme Biggar, Eylül ayında yasa tasarısı sunulduğunda yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Uzun süredir beklenen ve memnuniyetle karşılanan bu reformlar, yerli ve uluslararası suçluların Birleşik Krallık şirket yapılarını kötüye kullanarak suç ve yolsuzluk gelirlerini aklamalarını ve giderek artan bir şekilde kripto paraları kullanmalarını engellememize yardımcı olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner