Yükleniyor...

NFT Alım Satım İçin Blur ve Blend Nasıl Kullanılır?

NFT alım satım ile borç verme işlemleri için tercih edebileceğiniz Blur ve Blend'in nasıl kullanıldığını biliyor musunuz?

nft alim satim blur

NFT alım satım ile borç verme işlemleri için tercih edebileceğiniz Blur ve Blend’in nasıl kullanıldığını biliyor musunuz?

Profesyonel yatırımcılar için tasarlanan Blur düşük ücretler, yüksek hız ve NFT taban derinlik çizelgeleri gibi yatırımcı dostu özellikleri nedeniyle birçok NFT yatırımcısı tarafından kullanılan Ethereum tabanlı bir NFT pazarıdır. Aynı web sitesinde kullanıcılar, Blur’un kendi borç verme protokolü olan ve Blur Lend olarak da bilinen Blend’i de kullanabilirler.

Blur’a Nasıl Bağlanılır?

Platformda görüntüleme veya işlem yapmak için önce cüzdanınızı bağlamanız gerekir.

Cüzdanınızı web sitesine bağlamadan önce, doğru web sitesi alanında ( Blur.io ) olduğunuzdan emin olun . Ayrıca Ethereum Mainnet üzerinde olup olmadığınızı da kontrol etmelisiniz.

Blur mevcut durumda üç farklı cüzdan türünü desteklemektedir: Metamask, Coinbase ve OKX cüzdanı. Trust Wallet gibi farklı bir cüzdan kullanıyorsanız, diğer desteklenen cüzdanlara bağlanmak için WalletConnect’i kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz cüzdanı web sitesine bağladıktan sonra platformu keşfetmekte özgürsünüz.

Ekranın altında bir ayarlar simgesi göreceksiniz. Orada, koyu, orta veya açık olmak üzere 3 farklı renk teması arasından seçim yapabilirsiniz. Tercihlerinize bağlı olarak önceden ayarlanmış koyu temayı da kullanmayı seçebilirsiniz.

Ayrıca yatırımcı veya koleksiyoncu modu arasında seçim yapabilirsiniz. Yatırımcı modu, daha fazla grafik ve verinin tek bir görünümde toplandığı daha ayrıntılı bir arayüz sunar.

Öte yandan, koleksiyoncu modu daha temiz ve daha tanıdık bir arayüz sunar ancak yatırımcı moduna kıyasla çok daha az ayrıntılıdır.

nft alım satım

NFT Satın Alma

NFT alım satım için ilgilendiğiniz bir NFT koleksiyonunu aramak için sayfanın üst kısmındaki arama çubuğundan arama yapabilirsiniz. İlgilendiğiniz bir NFT’yi seçtikten sonra, “Ürün satın al” seçeneğine tıklayarak satın alma işleminize devam edebilirsiniz.

Şimdi Al, Sonra Öde

Blur Lend, NFT’nin tamamını ödemek yerine alternatif bir ödeme modu olan “Şimdi Satın Al, Sonra Öde” planı da sunuyor.

Bir ipotek için nasıl ödeme yapılacağına benzer şekilde, kullanıcıların NFT için belirli bir miktar ön ödeme yapması ve geri kalanını taksitler halinde geri ödemesi gerekecektir. NFT için peşinat, kişisel tercihlere göre ayarlanabilir ve kullanıcılar daha az peşinat için daha fazla faiz ödemeyi tercih eder.

NFT Satmak

NFT’nizi Blur’da satmak çok daha kolaydır. Cüzdanınızı Blur’a bağladığınızda, NFT varlıklarınız portföyünüzün bir parçası olarak görünecektir.

Satmak için portföyünüzün envanter sekmesine tıklayın, listelemek istediğiniz NFT’leri seçin ve “Öğeleri Listele” seçeneğine tıklayın.

Blur, aynı anda birden çok NFT’yi listelemenizi sağlar. Ayrıca NFT’leriniz için kendi listeleme fiyatınızı belirleyebilir veya Blur’daki üç yatırımcı dostu fiyat listeleme özelliğinden birini kullanabilirsiniz.

Listeleme fiyatınızı belirledikten sonra, istediğiniz telif ücretini ve satış süresini belirleyip işleminizi onaylamanız yeterlidir. Bundan sonra, NFT’nizi listelemekle işiniz bitti. Artık ilgilenen bir alıcının NFT’nizi satın almasını veya teklif vermesini beklemeniz gerekir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner