Yükleniyor...

Minecraft oynayarak Bitcoin nasıl kazanılır?

Minecraft oynayarak Bitcoin kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

minecraft

Minecraft oynayarak Bitcoin kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir Minecraft sunucusu olan Satlantis, kullanıcıların oyun oynarken Bitcoin kazanmalarına olanak tanıyor. Oyuncular, oyunculara her 10 dakikada bir gerçek satoshi (sats) ödeyen sanal bir madencilik havuzuna girebiliyorlar.

Minecraft’ta Bitcoin nasıl kazanılır?

Satlantis, bilgisayarlarda Minecraft: Java Edition aracılığıyla erişilebilen bir Minecraft sunucusudur. Sunucu IP’si play.satlantis.net’tir.

Herkes Satlantis’e girip oyunu oynayabilir, ancak Bitcoin kazanmak için sanal bir ASIC madencisine (gerçek hayatta Bitcoin madenciliği için de gerekli olan madenci türü) sahip olmanız ve ardından onu zümrütlerle doldurmanız gerekir. Bu, hashrate’inizi artıracaktır (ekranın sağ tarafında görülüyor), yani bir diğer deyişle her 10 dakikada bir Bitcoin şeridi kazanmak için bir çekilişe girmiş olacaksınız.

En düşük seviyeli ASIC madenci, hashrate’inize 10 ekler, ancak sizin için 45’e kadar hash oranı üreten bir ASIC madencisine sahip olabilirsiniz. Kazanma şansınızı hesaplamak için hashrate’inizi ekranda gösterilen global hashrate’e bölmeli ve ardından 100 ile çarpmalısınız.

minecraft

Satlantis’te ASIC madencisini nasıl alabilirim?

ASIC madencilerini Satlantis’e almanın iki yolu vardır: savaş bileti veya pazar yeri aracılığıyla.

Oyun içi sohbete “/bp” yazarak erişebileceğiniz Battle Pass, ücretsiz ve ücretli katmanlarda mevcuttur. Bu yazının yazıldığı an itibarıyla mevcut sezon olan 3. sezonda, bir “Eliptik Sandık” yoluyla bir ASIC madencisini almanıza olanak tanıyan “Eliptik Anahtar” almadan önce ücretsiz savaş geçişinde 51. seviyeye ulaşmanız gerekir.

Ücretsiz bir battle pass’ın 51 aşaması sizin için biraz fazla yoğun görünüyorsa, premium battle pass size 10. seviyede bir Eliptik Anahtar verir. Premium bir battle pass’ın Stripe aracılığıyla maliyeti 40 dolar veya 120.000 satoshidir.

Battle Pass’in seviyesini yükseltmek için üzerinde gerçekten aktif olarak çalışmanız gerekir; görevleriniz nadiren normal oynamanın bir yan ürünü olarak tamamlanır. “Waldo Nerede?” gibi eğlenceli görevler bulunur. Ancak “Bir oyuncuya 10.000 puan hasar verin” gibi daha zorlu görevler de vardır.

Bitcoin Satlantis’ten nasıl çekilir?

Nakit çekmeye hazır olduğunuzda, “/withdraw” yazıp ardından çekmek istediğiniz tutarı yazmanız yeterlidir. Daha sonra Lightning Network adresinizi girmeniz istenecektir. Bunu yaptıktan sonra işlemin gerçekleşmesi için 48 saate kadar beklemeniz gerekecektir.

Satlantis sunucusu, oyuncuların tüm zamanların en popüler oyunlarından birini oynarken Bitcoin kazanmaları için ilgi çekici bir yoldur. Başlamak zor olabilir, ancak yukarıdaki kılavuz yönünüzü anlamanıza yardımcı olacaktır ve topluluk yeni gelenleri oldukça desteklediğinden sunucunun Discord’unda veya oyun içi sohbette soru sormaktan çekinmeyin.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner