Yükleniyor...

Fan Token Nedir?

Fan token, taraftar token'larıdır.

zzz

Fan token, taraftar token’larıdır. Spor kulüpleri ile taraftarları arasında etkileşimi artırmak, taraftarlara söz hakkı vermek ve onlara çeşitli avantajlar sunmak amacıyla çıkarılmıştır.

Fan Token Nedir?

Fan token’lar, spor kulüpleri ile taraftarlar arasında etkileşim kurmayı amaçlayan kripto para çeşididir. Kripto para ve blokchain teknolojisinin birçok farklı sektörde kullanılan alanları bulunmaktadır. Bunlardan biri de fan token’lardır. Fan token‘lar ile taraftarlar, kulüpleri ile ilgili verilecek kararlarda söz sahibi ve kulübün atacağı adımlarda belirleyici olabilir. Kulüplere maddi anlamda destek sağlayabilirler. Ayrıca, özel ayrıcalıklara da sahip olma imkanı kazanabilirler. Fan token’lar değerini tamamen taraftarların etkileşiminden, kulübün başarısından yani sosyal bir yapıdan almaktadır.

Fan token’a sahip olanlar, gerçekleştirilen anketlerde oy vererek, destekledikleri takımların alacağı bazı kararlarda fikir sahibi olabilmektedir. Fan token sahipleri, özel indirimlerden yararlanabilir, imzalı ürünlere ulaşabilir ve indirimli maç biletleri kazanma şansı yakalamaktadır. Bunun yanı sıra fan token, yatırım amacıyla da değerlendirilebilmektedir. Bu sebeple Fan token, hem taraftarlar hem de kulüpler için avantajlıdır.

Fan Token’a Sahip Olan Takımlar

Socios.com platformunun öncülüğünde ve Chiliz altyapısıyla çalışan token’ları olan takımlar arasında yerli ve yabancı birçok kulüp bulunmaktadır. Atletico Madrid, Paris Saint German, Juventus, Barcelona, Roma, Türkiye’den Galatasaray ile Trabzonspor gibi takımlar Fan tokeni olan spor kulüpleri arasındadır.

Fan Token Nasıl Alınır?

Fan token almak için yerli ve yabancı birçok farklı platform bulunmaktadır. Bu platformlardan kripto para alır gibi fan token alımı ve yatırımı yapılabilmektedir. Ön satışı yapılan fan token’ları alınabilir, bu fan token’ların ön satışlarına katılabilir ve sonrasında borsa üzerinde yine kripto para alım satımı yapar gibi alım ve satımını gerçekleştirebilmektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x